Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd komputera po opróżnieniu katalizatora w Hondzie

26 Sie 2009 14:08 2393 7
  • Poziom 2  
    Problem pojawił się po opróżnieniu katalizatora w civicu HB '00 z silnikiem d14z2 silnik posiada dwie lambdy samochód bez instalacji LPG. Katalizator został wycięty opróżniony i wspawany w to samo miejsce. Problem tkwi w tym ze za katem jest druga lambda która teraz szczytuje za duże zanieczyszczenie i za małe ciśnienie w kacie. Skutek jest taki, ze zapalił się check engine komputer pracuje w trybie obejściowym i spalanie wzrosło o 1/3 i chyba mi przelewa przez to silnik. Czy ktoś może poradzić czy istnieje sprawdzony sposób żeby to naprawić? Czy ktoś rozwiązał ten problem u siebie lub miał z nim styczność? W ostateczności wstawię nowego kata. Na tym forum starałem sie znaleźć odpowiedz ale jedyne co znajdywałem to problemy zwiazane z uszkodzeniem drugiej sondy.
  • Poziom 33  
    Podaj powód wycięcia kat, ludzie po co to robić. No chyba że jest zatkany, ale z tego co widze każdy szuka mocy a zwłaszcza w silniku o poj. 1,4
  • Poziom 2  
    Katalizator jest opróżniony nie dla mocy ale dlatego ze pewien "mechanik" powiedział ze jest zapchany i moze doprowadzic do rozszczelnienia silnika. O takich powikłaniach nie wspomniał.
  • Poziom 26  
    jak to niby chcesz rozwiazać? nowy lub uzywka ale sprawny cat.con.
  • Poziom 15  
    Pogratuluj mechanikowi głupoty. Zapchany katalizator w dziewięcioletnim samochodzie, chciałbym to zobaczyć na własne oczy.
  • Poziom 42  
    Tylko nowy wkład katalityczny , lub patent z cofniętą sondą diagnostyczną.
  • Poziom 2  
    Znalazłem używke wiem, że usłysze głosy ze głuopta itp. ale nowy w ASO 4000 wiec wole zaryzykowac z używką jak to nie da rady to spróbuje wstawić zamiennik. Sprzedawca zarzeka się ze pomoże i sprzedał wiele sztuk. Niestety w naszym kraju jak się ktoś nie pomyli to rzadko prawde powie :/ Po tych wyczynach opisze czy coś pomogło.

Najdroższa nauka na własnych błędach :(
  • Specjalista grupy V.A.G.
    trustno1 napisał:
    Pogratuluj mechanikowi głupoty. Zapchany katalizator w dziewięcioletnim samochodzie, chciałbym to zobaczyć na własne oczy.

Zdarza się, a często w doładowanych silnikach.