Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1.6 + gaz 92` gasnie po przelaczeniu na gaz

26 Sie 2009 16:42 1776 10
  • Poziom 9  
    witam mam ponownie ten sam problem, kiedy dodaje gazu i auto dostaje ponad 2000 obrotów przełacza sie na gaz po czym gaśnie. Pierwszy raz gdy tak sie działo wystarczylo wyczyscić przewody przy elektorzaworze natomiast juz teraz to nie pomaga co moze byc przyczyna??
  • Poziom 27  
    A same elektrozawory czyściłeś/Słychać je w ogóle jak się włączają?
  • Poziom 18  
    Witam kolego maddog23 przydałoby sie podać jaką masz instalacje.Podobne problemy były opisywane jak napisał kolega powyżej sprawdź elektrozawory podając na niebieski na zaworze napięcie +12 z aku.Gdy podasz napięcie powinno być słychać cykanie zaworów na butli w komorze silnika przy filtrze i na reduktorze.Następnie posprawdzać masy na tych zaworkach zwykle czarny kabel z wyprowadzony z oczkiem na karoserje.
  • Poziom 9  
    lovato rid.gpl el min/sep.

czyscilem same styki poniewaz byly zasniedziale pozniej wszystko dzialalo jak nalezy, natomiast teraz juz to nie pomaga?
    moze jest poprostu problem z elektrozaworem? ile taki elektorzawor moze kosztowac
  • Poziom 27  
    Koło 30 złotych.
    A tenże zawór czyściłeś wewnątrz?Zbiera się tam cóś jak smoła i może go blokować.
    Zakręć gaz na butli,zdejm cewkę zaworu i wykręć trzpień.
  • Poziom 9  
    nie poprostu styki do ktorych sa podlaczone przewody, jezeli zrobie to co napisales i bedzie owa maź to znaczy ze zawor jest zepsuty czy poprostu wystarczy go wyczyscic?
  • Poziom 27  
    Wystarczy wyczyścić.To będzie część mechaniczna.
    O zasilaniu cewki i odgłosach wydawaną przez pracującą cewkę kolega wyżej pisał.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Ja miałem podobny problem z gazem w Astrze II 2002 1,6b +gaz sekwencyjny.
    Na benzynie szedł, a na gazie raz chwile pochodził i gasł, a innym razem w ogóle nie chciał chodzić. Okazało się, że gdzieś zawór chyba się poluzował, także raz łączył, a raz nie, w każdym bądź razie jakaś drobna sprawa. Gazownik to zrobił raz-dwa, a koszt? Tyle że zajrzał, to wiadomo, na piwo wziął.
    Także radze posprawdzać wszystkie przewody od gazu.
  • Poziom 9  
    nie jestem specem w tych sprawach ale to co moglem zrobic juz robilem po weekendzie podjade do jakiegos gazownika i napisze co bylo tego przyczyna napewno komus przyda sie w przyszlosci pozdrawiam i dzieki za pomoc
  • Poziom 9  
    No i co Ci gazownik ustlił? Bo ja mam ten sam problem w Lanosie z oryginalną instalacją gazową i zbieram właśnie informacje?
  • Poziom 9  
    jeden gazownik nie wiedział co ma wogole zrobic zaczol tlumaczyc ze nie ma jakiegos analizatora i nie jest nic w stanie zrobic, natomiast pojechalem jeszcze do innego ktory pokręcił śrubokrętem przy parowniku i jak narazie wszystko działa