Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek w Daewoo Tico z alarmem DAE 2000 ZK

phmb 08 Jun 2004 09:35 5354 4
    phmb
    Level 11  
    Witam Państwa. Czy ktoś wie, które wyprowadzenie w centralce tego alarmu jest odpowiedzialne za sterowanie centralką centralnego zamka ?. Będę montował centralny zamek, a nie potrafię znaleźć dokumentacji tego alarmu. Dziękuję !
    wloc
    Level 34  
    A czy ten DAE 2000ZK to nie Skorpion 2000ZK jak bys mogl zrobic zdjecie to by bylo latwiej
    wloc
    Level 34  
    Jak masz ja tak wyjeta to sprawdz na ktorych pinach pojawia sie minus podczas zalaczania i wylaczania alarmu a jesli niebedzie zadnego impulsu to mozesz sie wpiac w kabelek czujnika udarowego podawana masa po zalac zeniu lub plus niestety takiej centralki niewidzialem i nierobilem z nia nic ale to niewyglada na skorpiona
    krzwil
    Level 12  
    Miałem podobny problem podczas zakładania zamka w Punto. Aby znaleźć te dwa przewody , pomież napięcia na wszystkich wyjściach alarmu podczas załączania i wyłączania alarmu. Na części z nich jest na stałe ok12V na innych napięcie się pojawia podczas załączania lub wyłączania. Te wyjścia wyklucz z dalszych pomiarów. Pozostają do sprawdzenia przewody z zerem i z napięcien nie pasującym do wartości napięcia akumulatora - niższe i pływające - (chyba że będziesz mierzyć woltomierzem o niskiej rezystancji). Na tych przewodach mierz rezystancję między nimi a masą samochodu w czasie włączania i wyłączania alarmu. Jeśli trafisz na odpowiednie wyjście, omomierz w czasie włączenia alarmu na jednym wyjściu a wyłączania na drugim pokarze przez ok. jednej sekundy pokarze zwarcie. Wstępne pomiary napięć które opisałem na wstępie są konieczne gdyż pomiar rezystancji pod napięciem może uszkodzić miernik.
    Możez się też okazać że Twój alarm nie posiada wyjść do sterowania zamka.