Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

protel - zmiany na schemacie i pcb?

yeeezooo 08 Cze 2004 09:48 1275 5
  • #1 08 Cze 2004 09:48
    yeeezooo
    Poziom 11  

mam schemat urzadzonka i zrobione pcb do niego również ale zaistniała konieczność zmiany całego zasilacza i teraz na schemacie .sch wywalam stary zasilacz i dokładam nowy z innego projektu designatory mam poprawine czyli elementy sie nie dubluja, tylko teraz nie wiem jak dodac te nowe elementy do starego pcb czyli je upgrade-owac łącznie z wywaleniem starego zasilacza z pcb i zachowaniem rozmieszczenia pozstalych elementow tak jak sa do tej pory tzn nie mozna ich ruszyc. Generalnie jak mam tego dokonać? :))

0 5
  • Computer Controls
  • #2 08 Cze 2004 12:02
    fantom
    Poziom 31  

Generalnie zaladuj nowa netliste.Wszystkie elementy które byly nie znikna a dodane zostana nowe.Pozniej wywal ta czesc ktora jest nie potrzebna i doklei nowa.

0
  • Computer Controls
  • #3 07 Lip 2004 02:27
    Otyniak
    Poziom 11  

Problem ten jest rozwiązany w Protelu DXP i DXP 2004, można tam bezpośrednio aktualizować płytkę na podstawie schematu, jak i w drugą stronę (schemat na podstawie płytki). Nie ma konieczności tworzenia listy połączeń. Program jest w dziale download - polecam :P

0
  • #4 07 Lip 2004 02:33
    Otyniak
    Poziom 11  

Troszke nie zrozumiałem za pierwszym razem...
    W takim wypadku najlepiej zrobić zasilacz i resztę w osobnych plikach. Wspólne styki oznaczyć odpowiednimi portami (lub symbolami). Następnie wystarczy zmienić wywalić projekt zasilacza (odświeżyć); następnie narysować nowy (znów odświeżyć) i dorysować brakujące ścieżki na płytce. Troche roboty jest, ale powinno sie udać... :wink:

0
  • #5 13 Sie 2004 23:50
    Januszs0
    Poziom 11  

Witam
    Protel 99SE również pozwala na dokonanie zmian na PCB bezposrednio ze schematu. Służy do tego celu polecenie Update PCB w oknie schematu. Praca z netlista była koniecznoscia w Protelu 2.8. Również z poziomu PCB można zmieniac schemat tak samo jak robi to Protel DXP.

Pozdrawiam Janusz

0
  • #6 16 Sie 2004 14:55
    bu-sob
    Poziom 14  

Hej
    Przy updateowaniu pcb mozesz usunac elementy ktorych nie ma na schemaci (otwory mocujace, jakies zlacza) wiec trzeba uwazac.
    lepiej odznaczyc usuniecie i usunac recznie
    pozdrawiam

0