Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 13cm zestaw odseparowany - jakie? Tylko konkrety.

Daniel_GSM 26 Sie 2009 17:11 4573 14
  • #1 26 Sie 2009 17:11
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Sprawa jest banalna i przy okazji tez trudna. Prosze o konkretne odpowiedzi oparte na doswiadczeniach najlepiej...

Glosniki o srednicy 13 cm maja byc zamontowane w E36 w wersji touring (kombi) w standardowym miejscu czyli "w nogach" - prosze bez krytyki :)

Chce zeby to byl zestaw odseparowany - glosniki 13 w nogach a gwizdki beda zamontowane tez w standardowym miejscu czyli w drzwiach.

Efekt jaki ma byc osiagniety - przede wszystkim dobra jakosc dzwieku jak na 13-stki... + moze jakies mocne uderzenie czasem...ale bez przesady - jak bedzie mi zalezec na dum dum dum to wsadze tube d bagaznika :)

Prosze o pomoc w wyborze - jakie glosniczki podpiac pod samo radio zeby to w miare na dobrze gralo - jesli ktos ma propozycje na 13-stki i dodatkowo wzmacniacz tez moze sie wypowiedziec - tylko na zasadzie - taki i taki glosnik taki i taki wzmacniacz - generalnie to najlepiej by bylo podlaczyc do po radio tylko...

Dodatkowe panele nie wchodza w gre - wiem wiem, ze to by bylo super rozwiazanie - ale zbyt wielka inwestycja odpada...

SERDECZNIE DZIEKUJE ZA KAZDA WYPOWIEDZ WNOSZĄCĄ COŚ DO TEMATU

PS do moderatorow...
    moze i temat byl walkowany, ale chyba o kombiaku e36 nikt nie wspominal to raz a dwa jakis takich konkretnych konkretow nie znalazlem :) dzieki za wyrozumialosc :)

0 14
  • #2 26 Sie 2009 17:56
    skarak_db
    Poziom 21  

Witam montowałem w e36 kombi 13mm infinity ref system odseparowany pod wzmakiem signata 90 rms na kanał i efekt był mizerny niestety jedynym ratunkiem by były midbasy z bardzo dużą efektywnością plus dobre wzmocnienie żeby dźwięk wydostał się z tamtąd

0
  • #3 26 Sie 2009 18:10
    shonasz
    Poziom 15  

Nie podałeś ceny więc np:
    - DLS B5A (numer 723026975)
    fajna używka - FOCAL 130 VS LIGNE BORA (numer 723410057)
    no i piecyk by sie przydał żeby to ruszyło....

0
  • #4 26 Sie 2009 18:32
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

shonasz napisał:
    Nie podałeś ceny więc np:
    - DLS B5A (numer 723026975)
    fajna używka - FOCAL 130 VS LIGNE BORA (numer 723410057)
    no i piecyk by sie przydał żeby to ruszyło....

sprzet fajny, ale piecyk musi byc, takie propozycje tez chetnie widze, ale moze ktos zaproponuje cos mniej wypasionego i bez piecyka ?

Zdania zaczynamy z wielkiej litery i kończymy odpowiednim znakiem! [p]

0
  • #5 26 Sie 2009 22:34
    shonasz
    Poziom 15  

To może : HELIX DB 52.1 -(numer 719207417)

0
  • #6 27 Sie 2009 00:44
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Też myslalem nad helixami...
    Ktos mi je kiedys odradzal twierdzac, ze trzeba pod wzmacniacz to podlaczyc bo pod radiem nie bedzie efektu...
    W kazdym badz razie dzieki za propozycje :) mam tylko nadzieje, ze to nie sa aukcje Twoich znajomych tylko szczerze mi te zestawy polecasz - w kazdym badz razie dziekuje.

PS do moderatora

Owszem w poprzednim poscie nie zaczalem zdania od wielkiej litery, ale z druga czescia uwagi sie nie zgadzam, bo zdanie jest zakonczone znakiem zapytania!
    Prosze moderatora o zapoznanie sie z zasadami pisowni - zdanie mozemy zakonczyc znakiem ! ? . - mam racje? A moze moderator stwierdzil, ze przed ? lub po ? ma byc kropka - np: ".?" "?."
    Trzeba chyba zadzwonic do profesora tego slynnego z TV :-)

Strasznie nie lubie uwag odnosnie pisowni - rozumiem bledy ortograficzne, ale interpunkcyjne i to jeszcze nieuzasadnione?
    Prosze wiecej uwagi zwracac na osoby piszace np: gura, z kond, samochut, i inne takie bo pelno tego na forum a nie przyczepiac sie do kropek czy przeciwnkow...

Wystarczy, ze zwroty osobowe "Ty Tobie Ciebie" pisze z wielkiej litery co swiadczy o szacunku do kolegow, z ktorymi pisze na forum.

Nie jestem na tym forum nowy zeby czepiac sie o takie malo znaczace szczegoly.

Na przyszlosc - nie uzywam zbyt czesto liter "ążśćź" bo uzywam komputera z anglojezyczna wersja systemu operacyjnego - czy to tez jest zakazane?

To tyle, przepraszam za taka zbedna wypowiedz, ale bulwersujace sa uwagi odnosnie postow, w ktorych nie ma razacych bledow ortograficznych!

Na zakonczenie przytocze fragment postu z forum elektrody, gdzie moderator nie zauwazyl bledow a czepia sie moich postow, w ktorych brakuje wielkiej litery na poczatku zdania:
    "...majom... przeloncznik...cylindruw, chodz wonpie..." itd...

Moderowany przez Sylwek:

Czy dalej będziesz się uparcie wykłócał, że używanie czerwonego koloru przez Ciebie jest uzasadnione? Skoro nie jesteś nowy na forum to powinieneś wiedzieć, że to kolor (nasz, moderatorów i jest całkiem spora paleta innych barw by koniecznie skoro już musisz wyróżnić swój post).
    Teraz cytuję Ciebie o tu masz polską czcionkę:"ążśćź" a tu już jej zabrakło :"To tyle, przepraszam za taka zbedna wypowiedz, ale bulwersujace sa uwagi odnosnie postow, w ktorych nie ma razacych bledow ortograficznych!". Jeżeli uważasz, że moderacja została źle przeprowadzona zawsze możesz uderzyć wyżej, do adminów. Ode mnie to wszystko, nie Ty będziesz decydował w jaki sposób i co jest do poprawy.

0
  • #7 27 Sie 2009 06:29
    AUDIOCARS
    Poziom 17  

Helix 52.1
    Hertz dsk130
    Hertz esk130

lub cos z powerbassa badz rainbowa ale to juz wieksze pieniazki.

0
  • #8 27 Sie 2009 11:10
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Widze, ze te helixy sa czesto polecane, dlatego sprobuje - zobaczymy co pokaza.
    Poczekam jeszcze do wieczora co inni powiedza, a jesli opinie nadal beda takie same to temat zamykam.
    W kazdym badz razie dziekuje bardzo za wszystkie opinie.

PS do moderatorów:

Nie bede sie Wami klocil, wielcy znawcy naszego ojczystego jezyka.

Wyjasniam:
    "Teraz cytuję Ciebie o tu masz polską czcionkę:"ążśćź"" - ctrl+c -> ctrl+v, jasne?
    "Jeżeli uważasz, że moderacja została źle przeprowadzona zawsze możesz uderzyć wyżej" - tak wlasnie zrobie!
    "nie Ty będziesz decydował w jaki sposób i co jest do poprawy" - obawiam sie, ze w niedlugim czasie Ty tez nie bedziesz decydowal o takich sprawach (patrz wyzej)

Jeszcze raz powtarzam - dopoki masz taka mozliwosci decydowania jak ktos pisze na forum to zabieraj sie do roboty i poprawiaj uzytkownikow piszacych "gura, z kond" cylinduw" !

0
  • #9 27 Sie 2009 11:14
    AUDIOCARS
    Poziom 17  

Ze Helixy sa polecane nie znaczy ze jest to jakas rewelacja. Osobiscie lepiej sprzedaja mi sie powerbasy oraz dsk130( te maja wysoka skutecznosc wiec pod samym radiem zagraja dosyc glosno)

0
  • #10 27 Sie 2009 11:24
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

AUDIOCARS napisał:
    Ze Helixy sa polecane nie znaczy ze jest to jakas rewelacja. Osobiscie lepiej sprzedaja mi sie powerbasy oraz dsk130( te maja wysoka skutecznosc wiec pod samym radiem zagraja dosyc glosno)

Mozesz podac jakis symbol tych powerbass?
    Tak w ogole to piszesz, ze sprzedajesz takie zestawy - czy moge poznac jakies szczegoly, najlepiej strona internetowa (jak nie mozesz tutaj to na pw prosze).

Dzieki.

0
  • #11 27 Sie 2009 11:51
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miałem napisać wcześniej (czasem na prawdę warto skupić się na sednie zamiast bić pianę która i tak niewiele zmieni cokolwiek).
    Polecam Ci zestaw Beyma SCK-50 ostatnio się w takie zaopatrzyłem...potrafią "namieszać" w bardzo pozytywnym znaczeniu, gra już pod samym radiem (wysoki, nieprzekłamany SPL) oferując nieliche wrażenia. Mimo rozmiaru 13cm śmiało może konkurować z wieloma (pomijam alpierdy i inne) 16 cm przetwornikami.
    P.S.Były tylko jedne na Allegro no i... nie należą do najtańszych ale dają mnóstwo frajdy.

0
  • #12 27 Sie 2009 17:09
    cursor
    Poziom 30  

Rozejrzyj się za VDO HPC1300 lub MPC 1300.

Co do hertzów, to min. to ESK, w DSK tweeter to jest tragedia.

0
  • #13 27 Sie 2009 18:08
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Przeczytałem post i proponuje 5020cs.
    Ponieważ irytuje mnie brak polskich znaków w wypowiedziach autora to uzasadniać dlaczego te nie będę.
    PS
    Sylwku jeśli nawet kupiłeś swoje Beymy za 300 zł to i tak to jest mało jak za nie. Oczywiście nie proponuje Beymy gdyż w tej cenie raczej się ich nie kupi.

0
  • #14 27 Sie 2009 18:33
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Caly czas mysle nad wyborem i powiem szczerze, ze odpuscilem sobie Helixy, poszedlem troche wyzej...
    Teraz do wyboru pozostaja mi Hertz lub Powerbass (cena podobna) - cos mnie sklania bardziej do Powerbasów S-5C.
    Bardzo bede zalowal wyboru?

I jeszcze jedno o czym chyba powinienem napisac na samym poczatku tego tematu - nie chce przekraczac budzetu 300 zł. Moze to nie jest jakas extra kasa, ale jesli bym mial inwestowac wiecej to pewnie zmodernizowalbym drzwi kupujac panele pod glosniki 16cm.

Grzegorz Siemienowicz napisał:

Ponieważ irytuje mnie brak polskich znaków w wypowiedziach autora to uzasadniać dlaczego te nie będę.
    P

Ale foch kolego Grzegorzu...
    Juz uzasadnilem brak polskich znakow w moich wypowiedziach, ale my Polacy juz tak mamy, ze czepiamy sie szczegolow...
    Dla przykladu powiem, ze znam ojczysty jezyk naszych sasiadow zza zachodniej granicy - tam na forum nikt nie zwrocil mi uwagi na brak "ä, ö, ü" i nikt sie tego nie czepiał a już na pewno nikt nie odpisał: " poniewaz nie uzywasz naszyh niemieckich liter aflabetu to my nie bedziemy Ci dokladnie odpisywac na posty"
    Nie zebym faworyzowal Niemcow, ale co z nami jest nie tak?ehhh....

0
  • #15 27 Sie 2009 21:05
    powalla
    Moderator CarAudio

Dobra kończmy sprawę pisowni !
    Faktycznie z rozpędu wkleiłem na czerwono o braku "odpowiedniego znaku" (kasuję dziennie multum takich postów ) ale NIGDY nie kasuję postów z literkami "bez ogonków". Są oczywiście wyjątki, a mianowicie jeśli ktoś raz ich używa, a raz pomija, to uznaję to za łamanie 15 punktu regulaminu (brak "wielkiej litery" na początku zdania też nim jest) i post z odpowiednią adnotacją leci do kosza. Twój post mi umknął i stąd pozostał na forum z moją adnotacją na czerwono. Pisanie takich adnotacji z prośbą o poprawę takiego postu jest bezskuteczne , co potwierdzić może każdy moderator na tym i innych forach.

Cytuję :

" Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie."

Jeśli komuś się to nie podoba ... nie musi pisać!

Zażalenia na moją pracę proszę kierować do admina.

Co do głośników za 300zł ... kup solidniej wykonane, bo różnic brzmieniowych w tej klasie cenowej się nie doszukuj, tym bardziej że mają grać pod samym radiem i mają być zamontowane w okolicach butów .

0