Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 2.0 16V z gazem - przerywa

wlocek86 26 Aug 2009 18:58 3787 4
    wlocek86
    Level 10  
    Mam forda mondeo takiego jak w opisie rok produkcji 1999 i mam problem z pracą silnika na benzynie i na gazie. Silnik na wolnych obrotach pracuje dobrze a gdy tylko mocniej naciśnie się na pedał gazu podczas jazdy potrafi co jakiś czas przerywać i po chwili znowu jest dobrze. Wymieniłem świece i przewody ale problem nadal istnieje na benzynie jest to mniej odczuwalne niż na gazie. Zastanawiam się co to może być, różnie ludzie mówią ale nikt nie jest do końca pewien. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc:)
    marcinlan
    Level 11  
    witaj.miałem dokładnie to samo auto i ten sam problem.wymieniłem również jak i Ty kable i świece i dalej nic.Aż w końcu zmierzyłem ciśnienie na cylindrach i ........okazało się że na 1 nie ma :(( - a dokładnie to było ok.5 atm a pozostałe ponad 11 .więc zdiąłem pokrywe i zmierzyłem luzy a tu niespodzianka bo na 1 nie ma wogóle luzu :(( więc głowica do roboty .zrobiłem wszystko i teraz chodzi pięknie i równiutko - zobaczymy jak długo teraz wytrzyma :))
    acha do czasu usterki miałem przejechane ok 70 tyś na lpg.pozdrawiam
    marek1977
    Level 33  
    marcinlan, tylko że u kolegi na wolnych pracuje równo, a u ciebie bez kompresji pewnie kulał i to nieźle
    wojtekryba
    Level 32  
    cewka i po temacie :|
    marek1977
    Level 33  
    Pewnie tak bo tam już chyba jest taka focusowska a one lubią się sypać :)