Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion DRB4475R - nie działają wszystkie klawisze prócz

raki24 26 Aug 2009 19:20 1469 3
 • #1
  raki24
  Level 10  
  Nie działają wszystkie klawisze prócz power(func) i eject(CD). Wiem, że ktoś w nim wymieniał żarówki podświetlające panel (wówczas wszystkie klawisze działały) i bez plastikowej obudowy przymierzał panel do radia, w wyniku czego zrobił zwarcie między stykami wtyczki(panelu) a metalową oprawką gniazda w radiu. Ponieważ te klawisze sterują radiem poprzez sterownik wyświetlacza lc75854w (sanyo) a wyświetlacz działa poprawnie (tzn. wyświetla napisy) myślę, że mogła ulec uszkodzeniu część scalaka odpowiedzialna za obsługę przycisków.
  Jaka jest opinia kolegów? Czy ktoś miał może podobny przypadek? Wreszcie czy ktoś dysponuje takim scalakiem i mógłbym go od niego nabyć?
  Raczej nic innego nie przychodzi mi do głowy.

  Z góry dzięki za odpowiedzi
 • #2
  djlj24
  Car audio specialist
  Typowe uszkodzenie - driver wyświetlacza i klawiatury do wymiany. Zobacz jeszcze tylko czy nie masz zwarcia na jednej z linii klawiatury bo po lutowaniu panela tak się potrafi zrobić.
 • #3
  raki24
  Level 10  
  Dzięki za potwierdzenie!Czekam na driver. Jak go wymienię podzielę się uwagami.
 • #4
  katze750
  Level 11  
  Witam!
  Nie chcę zakładać nowego watku, ale mam podobny problem z clarionem dxz788. Wszystko z nim było dobrze, aż do dzisiaj. Nie działaja żadne przyciski prócz power i eject cd, podświetlenie działa, na pilota również nie reaguje. Oczywiście reset i odłaczenie zasilania również nie pomaga. Jeden użytkownik z innego forum pisał, iż opisywany problem minał samoczynnie po dwóch dniach...hmm
  Jeśli to rzeczywiście driver wyświetlacza i klawiatury to opłaca się to naprawiać? (sam takiego układu raczej nie wymienię). Google ma problem ze znalezieniem takiego układu, a już nie mówię o ofercie sprzedaży...
  W załączniku instrukcja serwisowa.