Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z podłączeniem anteny satelitarnej na dachu bloku

26 Aug 2009 19:36 4269 12
  • Level 2  
    witam

mam problem ze wspólnota nie zezwala na podłączenie satelity na dachu zasłania sie przepisani i bezpieczeństwem
    powołuje sie na
    w § 192 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
    "3. Elementy instalacji telekomunikacyjnej, w tym radiowo-telewizyjnej, o której mowa w ust. 1, należy objąć elektrycznymi połączeniami wyrównawczymi, o których mowa w § 183 ust. 1 pkt 7, a elementy wyprowadzone ponad dach połączyć z instalacją piorunochronną, o której mowa w § 184 ust. 3.";

a u mnie na bloku nie ma instalacji piorunochronnej czy wie ktos jak rozwiazac ten problem prawnie a możne ktoś ma inne pomysły

a góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi
  • Level 34  
    Czy w bloku jest kablówka albo instalacja do tv naziemnej ?
  • Level 2  
    jest kablówka ale inatalacja do odbioru naziemnej nie ma
  • Level 24  
    Jesteś pewny, że nie masz na bloku instalacji odgromowej? Mało to prawdopodobne. Antenę masz prawo postawić, napisz że zrobisz to bez uszkodzenia poszycia dachowego z zachowaniem zasad itd.
  • Level 22  
    Jakby wyglądał ten dach jakby każdy mógł postawić tam swoją antenę , jeśli nie dostaniesz zgody wspólnoty to spróbuj czy na balkonie nie ma szans na ustawienie.
  • Level 39  
    agorny wrote:
    Jesteś pewny, że nie masz na bloku instalacji odgromowej? Mało to prawdopodobne. Antenę masz prawo postawić, napisz że zrobisz to bez uszkodzenia poszycia dachowego z zachowaniem zasad itd.
    To nic nie da, i tak mu nie pozwolą, wiem to napewno, z życia wzięte, prawdziwe ale smutne :cry:
  • Level 24  
    Tylko dla tego, że większość ludzi sobie odpuszcza po otrzymaniu odmowy. Masz prawo do części dachu i możesz na nim postawić antenę. Kwestia uporu w realizacji.
  • Level 39  
    Cóż, ja mam ten sam problem, z tym, że ja chcę postawić antenę krótkofalarską na dachu, i co z tego wynikło, jak narazie segregator pism pomiędzy mną a SM, pism pomiędzy SM a Prezesem SP2JMR i staneło na tym, że Pani Mecenas się bierze za te sprawe, i tak już prawie 1,5 roku niemam anteny. Ale żeby nie robić offtopu to kończę wypowiedź. Pozdrawiam
  • Level 34  
    stefek4 wrote:

Więc masz zapewniony dostęp do mediów. Prawnie raczej nic nie wskórasz.
    Może jakbyś przekonał wszystkich lokatorów do instalacji sat zbiorczej może by to coś dało. To tylko gdybanie...
  • Level 2  
    no niestety nie ma odgromników bo bloki do 3 kondygnacjowi nie wymagają tego wiec troszkę jest dziwny ten paragraf żeby podłączyć anteny do odgromników jak prawo nie wymaga stawienie przy budowie

a na balkonie nie działa jest problem bo już stawiałem i nic nie łapie dlatego chciałem postawić na dachu by mieć pewność ze będzie ok a tu takie problemy ze dach będzie remontowany a teraz jakieś paragrafy mi ślą

Dodano po 2 [minuty]:

Doominus wrote:
    stefek4 wrote:

Więc masz zapewniony dostęp do mediów. Prawnie raczej nic nie wskórasz.
    Może jakbyś przekonał wszystkich lokatorów do instalacji sat zbiorczej może by to coś dało. To tylko gdybanie...

tylko ze ta kablówka jest 1 i wali takie ceny ze sie pochlastać można dlatego chciałem satelitę bo mają fajniejszą ofertę
  • Level 24  
    Na balkonie sam "stawiałeś' czy robiła to firma zajmująca się montażem anten bo jak to robiłeś to sam i nic nie odbiera to może nie potrafisz tego zrobić.
  • Level 39  
    Jak stawiałes sam, i nie wiesz czy ma prawo działać, musisz o godzinie 13:04 wyjżeć z pozycji anteny sat i popatrzeć, czy widzisz słońce i miejsce pod nim (mniej więcej 20 stopni niżej niż słońce, tam jest satelita) jak tak, to wina złego ustawienia anteny, bo musi działać, ponieważ widoczność jest. Pozdrawiam