Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłączeniem anteny satelitarnej na dachu bloku

stefek4 26 Sie 2009 19:36 4047 12
  • #1 26 Sie 2009 19:36
    stefek4
    Poziom 2  

witam

mam problem ze wspólnota nie zezwala na podłączenie satelity na dachu zasłania sie przepisani i bezpieczeństwem
    powołuje sie na
    w § 192 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
    "3. Elementy instalacji telekomunikacyjnej, w tym radiowo-telewizyjnej, o której mowa w ust. 1, należy objąć elektrycznymi połączeniami wyrównawczymi, o których mowa w § 183 ust. 1 pkt 7, a elementy wyprowadzone ponad dach połączyć z instalacją piorunochronną, o której mowa w § 184 ust. 3.";

a u mnie na bloku nie ma instalacji piorunochronnej czy wie ktos jak rozwiazac ten problem prawnie a możne ktoś ma inne pomysły

a góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi

0 12
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #2 26 Sie 2009 20:22
    Doominus
    Poziom 34  

Czy w bloku jest kablówka albo instalacja do tv naziemnej ?

0
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #3 27 Sie 2009 09:35
    stefek4
    Poziom 2  

jest kablówka ale inatalacja do odbioru naziemnej nie ma

0
  • #4 27 Sie 2009 11:06
    agorny
    Poziom 24  

Jesteś pewny, że nie masz na bloku instalacji odgromowej? Mało to prawdopodobne. Antenę masz prawo postawić, napisz że zrobisz to bez uszkodzenia poszycia dachowego z zachowaniem zasad itd.

0
  • #5 27 Sie 2009 11:58
    jurekN
    Poziom 22  

Jakby wyglądał ten dach jakby każdy mógł postawić tam swoją antenę , jeśli nie dostaniesz zgody wspólnoty to spróbuj czy na balkonie nie ma szans na ustawienie.

0
  • #6 27 Sie 2009 14:16
    lukashb
    Poziom 39  

agorny napisał:
    Jesteś pewny, że nie masz na bloku instalacji odgromowej? Mało to prawdopodobne. Antenę masz prawo postawić, napisz że zrobisz to bez uszkodzenia poszycia dachowego z zachowaniem zasad itd.
    To nic nie da, i tak mu nie pozwolą, wiem to napewno, z życia wzięte, prawdziwe ale smutne :cry:

0
  • #7 27 Sie 2009 15:04
    agorny
    Poziom 24  

Tylko dla tego, że większość ludzi sobie odpuszcza po otrzymaniu odmowy. Masz prawo do części dachu i możesz na nim postawić antenę. Kwestia uporu w realizacji.

0
  • #8 27 Sie 2009 15:13
    lukashb
    Poziom 39  

Cóż, ja mam ten sam problem, z tym, że ja chcę postawić antenę krótkofalarską na dachu, i co z tego wynikło, jak narazie segregator pism pomiędzy mną a SM, pism pomiędzy SM a Prezesem SP2JMR i staneło na tym, że Pani Mecenas się bierze za te sprawe, i tak już prawie 1,5 roku niemam anteny. Ale żeby nie robić offtopu to kończę wypowiedź. Pozdrawiam

0
  • #9 27 Sie 2009 15:22
    Doominus
    Poziom 34  

stefek4 napisał:

Więc masz zapewniony dostęp do mediów. Prawnie raczej nic nie wskórasz.
    Może jakbyś przekonał wszystkich lokatorów do instalacji sat zbiorczej może by to coś dało. To tylko gdybanie...

0
  • #10 27 Sie 2009 17:49
    stefek4
    Poziom 2  

no niestety nie ma odgromników bo bloki do 3 kondygnacjowi nie wymagają tego wiec troszkę jest dziwny ten paragraf żeby podłączyć anteny do odgromników jak prawo nie wymaga stawienie przy budowie

a na balkonie nie działa jest problem bo już stawiałem i nic nie łapie dlatego chciałem postawić na dachu by mieć pewność ze będzie ok a tu takie problemy ze dach będzie remontowany a teraz jakieś paragrafy mi ślą

Dodano po 2 [minuty]:

Doominus napisał:
    stefek4 napisał:

Więc masz zapewniony dostęp do mediów. Prawnie raczej nic nie wskórasz.
    Może jakbyś przekonał wszystkich lokatorów do instalacji sat zbiorczej może by to coś dało. To tylko gdybanie...

tylko ze ta kablówka jest 1 i wali takie ceny ze sie pochlastać można dlatego chciałem satelitę bo mają fajniejszą ofertę

0
  • #11 27 Sie 2009 18:35
    ansat
    Poziom 25  

Na balkonie sam "stawiałeś' czy robiła to firma zajmująca się montażem anten bo jak to robiłeś to sam i nic nie odbiera to może nie potrafisz tego zrobić.

0
  • #12 27 Sie 2009 21:15
    lukashb
    Poziom 39  

Jak stawiałes sam, i nie wiesz czy ma prawo działać, musisz o godzinie 13:04 wyjżeć z pozycji anteny sat i popatrzeć, czy widzisz słońce i miejsce pod nim (mniej więcej 20 stopni niżej niż słońce, tam jest satelita) jak tak, to wina złego ustawienia anteny, bo musi działać, ponieważ widoczność jest. Pozdrawiam

0