Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki samsunga do odtwarzacza manta? [foty]

darek-darek 26 Sie 2009 19:47 3218 13
  • #1 26 Sie 2009 19:47
    darek-darek
    Poziom 12  

Witam,

Posiadam aktualnie kino domowe samsunga.
    Z głośników jestem zadowolony lecz z samego odtwarzacza średnio i chciałbym go zamienić na gorszą markę lecz wg. mnie na zdecydowanie lepszy odtwarzacz firmy manta.

Mój samsung wygląda od tyłu tak:
    Głośniki podłączam za pomocą kabelków które nie są zakończone żadnymi wtykami - po prostu drut

Manta do której chce podłączyć moje głośniki wygląda tak:
    Te wejścia są na wtyk a ja niestety nie mam kabli zakończonych na wtyk.

Proszę o informację czy da się to jakoś sensownie podłączyć i czy będę miał efekt kina domowego (czyli że wszystkie głośniki ładnie będą mi grały)

0 13
  • #2 26 Sie 2009 19:49
    chmielo.o
    Poziom 12  

Manta nie ma wzmacniacza. Nie podłączysz głośników bezpośrednio do niej. Chyba że przez samsunga.

0
  • #3 26 Sie 2009 19:52
    darek-darek
    Poziom 12  

Rozumiem,

Właśnie samsunga chce wywalić bo nie jestem zadowolony, a manta spełnia moje oczekiwania.

Do manty można podłączyć jakieś kino domowe ?

0
  • #4 26 Sie 2009 20:02
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

Każde. Tak samo jak tego szajsunga.

0
  • #5 26 Sie 2009 20:17
    darek-darek
    Poziom 12  

@parish12: czyli jakie na przykład ? wg. @chmielo.o nie każde ponieważ mojego nie da się podobno podłączyć

0
  • #6 26 Sie 2009 20:27
    parish

To niech kolega chmielo.o Pokaże mi kino domowe które nie ma WEJŚĆ przystosowanych do WYJŚĆ nad napisem "audio output" w tej mancie.

0
  • #7 26 Sie 2009 22:49
    dubekk
    Poziom 15  

Musisz podłączyć głośniki ta jak były do samsunga , a przewodem euro połączyć mantę z samsungiem . Wtedy przy odtwarzaniu płyt z manty będziesz miał dzwięk z samsunga ,po odpowiednim przełączeniu wejść- wyjść w samsungu .

0
  • #8 26 Sie 2009 23:08
    chmielo.o
    Poziom 12  

chmielo.o napisał:
    Manta nie ma wzmacniacza. Nie podłączysz głośników bezpośrednio do niej. Chyba że przez samsunga.

Chyba napisałem wyraźnie że przez samsunga można. Ale do tej manty głośników bezpośrednio nigdy.

0
  • #9 27 Sie 2009 10:46
    parish

No więc temat wydaje się rozwiązany. Do głośników NIGDY - to może za dużo powiedziane. Są przecież zestawy aktywne nie posiadające amplitunera.

0
  • #10 27 Sie 2009 11:01
    chmielo.o
    Poziom 12  

No może trochę przesadziłem:D ale i tak najlepszym sposobem jest wykorzystanie samsunga jako wzmacniacza.

0
  • #11 27 Sie 2009 15:45
    dzetix
    Poziom 18  

Samsung to dobra marka a ten amplituner ma zapewne tylko wejście AUX więc jak byś podłączył samsunga z mantą to wtedy masz dźwięk tylko z 2 głośników zapewne frontowych + subwoofera bo samsung nie ma wejścia sygnału 5.1 . Wydaje mi się że przez euro też będziesz miał dźwięk stereo+subwoofer, jaki to model kina domowego:?:

0
  • #12 27 Sie 2009 18:16
    jacek20084
    Poziom 24  

Nie wiem jak w samsungu ale widziałem a LG że podłączałem koledze do dekodera przez same chinch/chinch i na początku był dźwięk 2+1 ale tam można przełączyć na różne opcje odtwarzania i przy takim podłączeniu jest dźwięk 5.1 ale nie wiem czy w samsungu się tak da.

0
  • #13 29 Sie 2009 02:28
    dzetix
    Poziom 18  

To wtedy jest emulacja z 2.1 na 5.1 mam taką opcję w swoim i to nic nie ma wspólnego z dźwiękiem do okólnym (ac3) po prostu taki bajer żeby wszystkie głośniki grały :D

0
  • #14 29 Sie 2009 15:49
    jacek20084
    Poziom 24  

No jak nie da się inaczej to trzeba tak ;]

0