Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter honda x8r-s odpala bez kluczyka

26 Sie 2009 19:49 12324 22
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taki problem, byłem u mechanika w sprawie elektryki, koleś zmienił mi moduł na jakiś chiński i bez mojej wiedzy zrobił przełącznik w obudowie, a do niego podłączył dwa kabelki, jeden od modułu wychodzący a drugi, nie wiem, ale leci w głąb skutera. Przełącznik służy do gaszenia silnika. Nie gasi się go kluczykiem tylko tym przyciskiem. Skuter można spokojnie odpalić bez kluczyka :/ . Wie ktoś jak to naprawić ?
    Zdj.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6d7aa1c611f7f75.html
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Witam, jeśli ten czarno-biały kabelek zewrzesz do masy to nie będzie iskry, tak to działa w chińskich skuterach. Teraz tylko odpowiednio podłączyć do stacyjki i gotowe.

Przed znakami przestankowymi nie dajemy spacji.
    Proszę to poprawić i pamiętać o tym, w przyszłości.
    Mod. Rycho T
  • Poziom 9  
    A jeśli to nie było by tak jak pan mówi to czy może się coś stać ze skuterem?
  • Poziom 26  
    To weź odepnij ten kabelek i spróbuj odpalić skuter, powinien zapalić, potem dotknij do masy to zgaśnie. Nic się nie powinno stać. Może się tylko okazać, że będzie trzeba wymienić stacyjkę na taką co ma cztery kable od np. jakiegoś chińczyka. Ta stacyjka którą widać nie jest oryginalna.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Ehh to nie byłeś u elektryka tylko u rzeźnika. Nic nie ruszaj tylko jedz do niego i powiedz, że ma ci zrobić tak jak było i dać oryginalny moduł. Jeszcze możesz mu kazać kupować nowy plastik jak w tym zrobił dziurę.
    A jak Ci nie zrobi to dawaj tu pomożemy.
    Widze, że stacyjke też masz nieoryginalną.
    A skąd jesteś? Bo jak blisko Krosna to wpadnij Ci zrobię za free ;)
  • Poziom 9  
    Ja jestem z okolic Radomia :D. Jutro ma do mnie przyjechać elektryk, ale jak nie przyjedzie, albo nie zrobi to sam będę kombinował wg. twoich instrukcji mulek.

Tak stacyjka nie jest oryginalna niestety kapnąłem się po kupnie skutera :/ ale już sobie wypatrzyłem nową od tego modelu :D

Dodano po 10 [minuty]:

A nie wiem czy mnie mulek dobrze zrozumiałeś te 2 kabelki co idą do tego przełącznika odcinają zapłon jak je wyjmę z tego przełącznika i złączę razem to skuter gaśnie wiec nie wiem jak podpiąć je do stacyjki bo jak podepnę 2 to nie będzie iskry wiec chyba to nie wypali :/
  • Poziom 22  
    Dajesz przekaźnik. Podpinasz te kable do styków który są cały czas zwarte. Cewkę przekaźnika podpinasz w miejsce w którym po przekręceniu kluczyka jest 12V i działa. Jak Włączysz zapłon to na przekaźnik idzie prąd i rozłącza te dwa kable z modułu i skuter Ci zapala. Przekaźnik 12V 5A
  • Poziom 9  
    Taki może być?
    Aukcja Allegro numer 726791418
    A jak nie to podajcie jakiś link.
  • Poziom 26  
    Witam, może być ten przekaźnik. Pomysł z przekaźnikiem jest dobry.
  • Poziom 22  
    Dobry, ale przejdź się na złom kup samochodowy na 12V Jest przystosowany do drgań a nie wiadomo jak ten co podałeś to wytrzyma.Podobny do tego:
    nr aukcji 728054999

P.S co Ci elektryk powiedział?
  • Poziom 9  
    Nic mi nie powiedział elektryk bo nawet nie przyjechał :/. Kupiłem przekaźnik za 10 min wrzucę zdjęcia bo nie potrafię sam go podpiąć.

Moderowany przez Rycho T:

W przyszłości, proszę zamieszczać zdjęcia, zgodnie z zasadami przyjętymi na forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013303.html

• Poziom 22  
    85 do masy 86 do miejsca gdzie po kluczyku masz 12v a te kabelki co ida do wyłącznika do 30 i 87a
  • Poziom 9  
    Podpiąłem jak kazałeś ale jest problem... ja mam kluczyk przekręcony na off to skuter odpala a jak wezmę przekrece kluczyk na on to gaśnie :/

Dodano po 19 [minuty]:

sprawdzałem teraz i po podpiecu 1 kabelka biało czrnego do 87a a drugiego do 30 no wyłaczonym kluczyku nie odpalił jak przekreciłem kluczyk odpalił ale przygasł trochę ale nie do końca
  • Poziom 22  
    Przecież mówiłem ,że do 30 i 87a musiałeś źle podpiąć. Jak może przygasać ale nie do końca? Jak dodajesz gazu to co jest? Masz instalacje 6v czy 12?
  • Poziom 9  
    no normalnie jak przekręcę kluczyk na off to przygasa ale nie do końca tak jakbyś sie bawił kluczykiem i włączał i wyłączał tak szybko mam akumulator 12v wiec mam instalacje 12V
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Daj równolegle z przekaźnikiem diodę. to mi wygląda na "trzepanie" styków przekaźnika.Na pewno podłączyłeś w miejsce gdzie jest po kluczyku 12V? Może być tak, że tam jest napięcie ale tak skacze jak skuter chodzi.
  • Poziom 9  
    Możliwe że uszkodziłem przekaźnik bo upuściłem go na płytki i się jedna blaszka skrzywiła ale wyprostowałem ją. Jak chce żeby skuter zgasł to muszę przekręcić kluczyk na off i nacisnąć klakson albo tylny hamulec wiec coś jest nie tak :/ i ciężko go zapalić muszę wyłączyć światła i dodać gazu czego wcześniej nie robiłem:/ a jak zapalam bez przekaźnika to normalnie pali tyle że bez kluczyka:/
    12v podpiąłem do kabelka, który idzie od stacyjki + może być?
    Moderowany przez Rycho T:

Przeczytaj, to co jest napisane, w poście wyżej.

• Poziom 22  
    Przekaźnika nie uszkodziłeś. Ta blaszka która Ci się wygięła to tzw. konektor nie ma on wpływy na pracę przekaźnika( chyba że byś się wyżywał na tym przekaźniku)Według mnie , masz w złym miejscu podpięty plus do przekaźnika. Poszukaj miejsca gdzie jest tylko po kluczyku i daj tę diodę. Poszukaj schematu skutera i pokombinuj. Mówisz, że podpiąłeś do + w stacyjce. Wiesz gdzie podpiąłeś? Do kabla gdzie stale jest plus.
    Tak to jest na odległość. Wpadłbyś do mnie to bym popatrzył pomierzył i w 15 min byś miał zrobione. A tak kombinować trzeba.
    Masz schemat i kombinuj. Teraz nie mam czasu ale jak nie znajdziesz to wieczorem wpadnę.
    Minus diody dajesz do masy.Wieczorem Ci narysuje.
  • Poziom 9  
    nie mogę znaleźć takiego miejsca gdzie po przekręceniu będzie 12V a ta dioda to do czego dokładnie ma służyć?
  • Poziom 22  
    Chroni przed przepięciami w instalacji. Mogą one uszkodzić moduł.
    Dioda 50V, 5A
    Zobacz próbówką kiedy w miejscu gdzie podpiąłeś przekaźnik jest napięcie po przekręceniu kluczyka.
  • Poziom 9  
    Mam próbówkę ale pisze na niej 100-250V więc chyba mi nie wykryje 12V w skuterze?
  • Poziom 22  
    Nie. Zwykłą żarówką na 12v 5w spróbuj.
  • Użytkownik usunął konto