Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polerowanie alufelg na "wysoki połysk" porównanie

Krystian34 26 Sie 2009 20:16 6328 3
  • #1 26 Sie 2009 20:16
    Krystian34
    Poziom 13  

Witam, posiadam 2 alufelgi:
    1 cały komplet wypolerowany przez znajomych którzy nie ujawnią jak to robili :P założony do samochodu,
    oraz 2. alufelgę w której jest "wypolerowane" tzn. zaczęty polerowanie jednego ramienia. Nie chciałem od razu psuć całego kompletu.

Mam pytanie dlaczego alufelgi wypolerowane przez znajomych mają większy połysk niż przeze mnie. Jak podnieś połysk wypolerowanej alufelgi.
    To ramię było polerowane zgodnie z zasadami stopniowania papierów oraz na koniec pasta na filc.
    Jeżeli było już zadane podobne pytanie proszę o przekierowanie, oraz zamknięcie tematu.
    Szukam konkretnej odpowiedzi dlaczego jest niższy połysk a nie opisu jak się to robi. ;)

Oto alufelgi wypolerowane przez znajomych (one nie są świeżo po polerowaniu dlatego posiadają małe ryski):

Oraz ramię wypolerowane przeze mnie:

Oraz porównanie dwóch alufelg:

Pzdr. & z góry dziękuje za dobre rady.
    Krystian :)

0 3
  • #2 26 Sie 2009 20:25
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Felgi polerowane przez Twoich znajomych wyglądają na polerkę przy użyciu chemii, a nie mechanicznie jak to w Twoim przypadku. Wpisz w google "chemiczne polerowanie aluminium" dość dużo jest informacji na ten temat.

0
  • #3 26 Sie 2009 20:36
    Krystian34
    Poziom 13  

Postaram się coś poszukać i znaleźć ale jak masz jakieś informacje to napisz.
    Oni to polerowali w zwykłym garażu bez dostępu do jakiś drogich maszyn. Więc na pewno nie jakąś drogą i czasochłonna metodą.

Czyżby coś takiego? :

Najpierw usunąć tłuszcz i tlenki. Gdy przedmiot silnie zanieczyszczony - w 20-procentowym HNO3 (10-30 sekund), gdy przedmiot jest dosyć czysty: w 10-procentowym NaOH. Po wytrawianiu rozjaśnianie w 30-procentowym HNO3 (kilka sekund). Chemiczne polerowanie czystego aluminium: stężony H3PO4 80 ml + stężony HNO3 4 ml + woda do 100 ml. Temperatura 80-85 stopni, czas 1/2-4 minuty.

0
  • #4 28 Sie 2009 20:44
    manta
    Poziom 39  

Nie jestem pewien ale wygląda to na szkiełkowanie.

0