Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 200 98r rozpiska alarmu

26 Sie 2009 21:35 3416 5
  • Poziom 16  
    Witam
    Będę niedługo montował alarm w roverze z 1998 roku (silnik diesla). Prosiłbym o udostępnienie informacji jak się wpiąć z przewodami (migacze centralny immobilizer itd). Wiem ze to bliźniak z hondą civic ale myślę ze przewody mogą mieć inne kolory. Czytałem tez ze trzeba montować dodatkowy siłownik żeby centralny działał ale to chyba w poprzednim modelu, czy w tym tez??
    Pozdrawiam
    Dasior
  • Poziom 16  
    Dzięki bardzo, jutro sobie przetłumaczę. Rozumiem ze centralny jest normalnie sterowany masą?? i te przewody znajdę w większości w progu??
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    IMO i tak bedziesz mial sporo problemow aby odnaleść kabelki wg tego ogólnego opisu. Najwyżej sterownik centralnego zamka może podłączysz.

Z tego co wiem to wszystkie Rovery (przynajmniej te z lat 90tych) mają fabryczne immobilizery i to dość skuteczne bo takie w UK są przepisy. W praktyce stało się to zmorą dla samych posiadaczy szczególnie gdy nawalił pilot po wymianie baterii i nie ma wtedy możliwości uruchomienia autka.
  • Poziom 16  
    Z tego co wiem to przy nim nie ma pilota, jest centralny z kluczyka. Czyli gdzie mam tych przewodów szukać??
  • Poziom 15  
    Widzę że jakiś nadgorliwy moderator nie znający tematu usunął moją z pozoru zdawkową odpowiedź. :|

Poradziłem zajrzenie na forum roverki bo tam jest naprawdę kopalnia wiedzy o tych samochodach.

Do administratora: 'rave iso' to oczywiste że jest obraz płyty!! może Pan wpisać w google i się przekonać!! zresztą odpowiednie linki do ściągnięcia są też na stronie roverki. Są tam schematy i dokładne instrukcje napraw do późniejszych modeli roverków, zwykle >95r.

Moderowany przez norbert.s.:

Tak się składa, że prawdopodobnie ten temat i parę innych znam trochę lepiej niż kolega, więc proszę się hamować z komentarzami.
    To jest forum Elektroda.pl, a nie odsyłarka na inne fora i TU rozwiązujemy problemy TU poruszane.
    Wyżej carrier zamieścił rozpiskę na której jest opisane umiejscowienie przewodów.
    Jeżeli to nie wystarczy, to nie ma o czym dalej rozmawiać.
    Nawet w dziale dla początkujących wymagamy tu minimum wiedzy. Temat zamykam.
    Następnym razem komentarze zostaną odpowiednio nagrodzone.