Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid DIY z kamery Canon, czy to możliwe?

Ture11 26 Sie 2009 21:37 887 0
  • #1 26 Sie 2009 21:37
    Ture11
    Poziom 34  

Witam.
    Rozebrałem właśnie uszkodzoną kamerę canon canovision e100 i wygrzebałem z niej cały kompletny moduł magnetowidu. I zastanawiam się, czy da radę go użwyać do nagrywania i odtwarzania sygnału kompozytowego.
    Wiem że na płytkę magnetowidu dochodzi zasilanie i przyciski sterujące, oraz sygnał kompozytowy i dzwiękowy z dalszej części kamery, i chyba sterowanie nagrywaniem.
    Czy dałoby radę coś z tym zrobić? Na pokładzie są scalaki cxa1200bQ , cxa1203n i cxa1204q - sprawdziłem je na alldatasheet.com i wyglądają na scalaki sterujące magnetowidem.
    Do tego jest jeszcze płytka z wyjściami kompozytowymi do telewizora, na niej scalaki a1237ar, 2214 (JRC) i 74hc000a.
    Ogólnie mechanizm po podłączniu 6V( bo na tyle była kamera) nie reaguje na przyciski, zapala się czasem lampka na płytce AV, a w samej kamerze magnetowid zaczynał działać dopiero po podłączeniu do płytki z przyciskami typu fade, date, autofocus/malual itp.

Ew jeżeli nie ma szans to zapytam, czy bardzo ciężkie byłoby zrobienie elektroniki do takiego VCR na jakimś UC? Zapewne musiałby być szybki, więc chyba AVR nie da rady?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów