Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3.1,9TDI Osad na korku zbiorniczka.Czy to uszczelka.

26 Sie 2009 21:44 5158 8
  • Poziom 21  
    .Zaiteresowanych proszę o pomoc. Czy ktoś miał podobny problem. Mam Golfa 1,9TDI Combi Joker 1998r.90 koni. Jak przemyc układ chłdzenia.Dolano mi litr concentratu "HAVOLINE EXTELDENTE LIFE" w warsztacie i po około trzech miesiącach nie załanczał się wentylator.Wymieniłem termostat lecz płyn który wyleciał to były grudy żelatyny.Zalano nowy i zaczol sie problem po 200km.Wyrzucal płyn zbiorniczkiem wyrównawczym.Praktycznie wlałem 3,5 litra wpdy na dalekiej trasie.Korek zatkała jasno szara maz.Wyczyscilem dolałem wody i od Sosnowca do Warszawy dojechałem.Poziom wody sie nie zmienił.Temperstura na wskaznjku cały czs była na polowie a na wolnych obrotach termostat sie otwierał bo wąż był ciepły.Jak sprawdzic czy to uszczelka pod głowicą,czy wystarczy przemyc układ chłodzenia ,Zeby nie narazic się na koszty. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Mi to wygląda na olej w płynie chłodniczym.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Osobiście stosowałem już nie pamiętam jaki środek do płukania układu chłodzenia ale z miernym skutkiem , wypróbowałem za to krecik w granulkach ten do czyszczenia instalacji sanitarnych efekt piorunujący w przenośni i dosłownie . Do zbiorniczka wyrównawczego wsyp łyżkę stołową powoli bo będziesz miał gejzer - uwaga na oczy , zakręć korek i jazda 15 minut wystarczy , potem zjazd i trzeba wypuścić zawartość najlepiej wąż przy termostacie u dołu nie zwlekaj z opróżnieniem musisz to zrobić na gorąco , środek reaguje z aluminium . Zalej silnik gorącą wodą i znowu jazda osobiście robie dla dobrego pozbycia się resztek krecika 3 wymiany wody . Robiłem to kilka razy i jeszcze nic nie przerzarło .
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Mnie znowu znajomy się pytał jaki jest najlepszy środek na hemoroidy a ja mu na to, że najlepszy środek na hemoroidy to "środek dupy".

A tak na serio to zlej to co miałeś i wlej mu płyn G12.
    Skoro z Wawy do Sosnowca nie pokazał fochów ( a przy walniętej uszczelce pod głowicą powinien pokazać) to jeździj nadal i kontroluj stan płynu i jego temperatury, bez sensu zrywać czapkę skoro problem na chwilę obecną ustąpił.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    witam, kolega sztomel ma racje, ja bym jeszcze osobiscie przepłukał kilka razy woda ale demineralizowana i G12 i woda, potem płyn i wsio, jakby była uszczelka to by sie zaraz gotował lub oleju by przybywało, powodzenia
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Albo uszczelka albo chłodnica oleju. Zmostkuj węże od chłodnicy oleju te od płynu chłodniczego i sie upewnisz czy uszczelka czy chłodnica oleju.Nie zapomnij wypłukać układu chłodzenia. Ja to robie po swojemu zaraz rozpocznie sie raban ale dla mnie to najlepszy sposób. Wymontuj termostat i nalej oleju napedowego i zapal silnik zagrzej do 60-70 stopni i spuść to i zalej wodą z srodkiem do płukania układów chłodzenia i potem znowu wodą . Na bank wyleci wszystko.Ja to robie tak .Każdy ma inny sposób.Ja mam taki i nikt mnie nie przekona bo skutkuje.
  • Poziom 21  
    Dodatkowym objawem teraz jest jasno szary osad na korku zbiorniczka wyrównujacego.Osad pojawił się jak korek wysechł.Czy to jest znak że uszczelka do wymiany.Jak też sprawdzic czy to chlodnica oleju Czy termostat byl przyczyna uszkodzenia chłodnicy oleju lecz dziwne jest że ani razu nic sie nie zagotowało i wskaznik zawsze był na polowie.Jaki moze byc koszt naprawy w okolicach Warszawy. Pozdrawiam!!!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Napisałem ci w poscie . Połącz razem węże od chłodnicy oleju i przepłucz układ . Zrób ze 100-200km i sprawdzaj w zbiorniku wyrównawczym co sie dzieje , jak pojawi się to samo to uszczelka lub pęknięta głowica. Jak będzie czysto to masz mniejszy kłopot tylko chłodnica oleju.

[size=9][color=#999999]Dodano po 2 [minuty]:[/color][/size]

A koszt naprawy to ci nie podam bo jestem za granicą . U mnie w warsztacie w którym pracuje to ok 500zł roboczo godzina.
  • Poziom 21  
    Dzięki za podpowiedzi i zrobie ja podpowiedzial kolega w ostatnim poscie .Zamykam temat.Pozdrawiam i dzięki!!!!!!!!!!