Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka bosh maxx 4 - nie kończy prania, lampka mruga

maxx4 26 Sie 2009 23:25 4163 5
  • #1 26 Sie 2009 23:25
    maxx4
    Poziom 1  

Znalazłem stary/podobny temat, ale nie aktywny.

Proszę o radę, co się psuje/zepsuło się:
    pralka nie kończy prania: nie odpompowuje wody do końca, nie wiruje,
    zatrzymuje się (mruga lampka "koniec prania"); po wyłączeniu i następnie
    nastawieniu odpompowywania - odpompowuje wodę do końca;
    podobnie z wirowaniem - trzeba wyłączyć i nastawić ponownie na wirowanie.

sprawdziłem filtr (odkręcany z przodu) - nic tam nie ma, turbinka pompy nie jest zablokowana, ani urwana.

wymienić całą pompę, czy może to być coś innego?

1 5
  • #2 27 Sie 2009 22:35
    Asteroid
    Poziom 20  

Gdzie masz podpięty koniec węza spustowego ? Jeżeli do syfonu ( może byc przytkany ) to połuż węża na wanne i zrób pranie albo sprawdz jakim strumieniem oddawana jest woda. Strumień wody powinien byc mniej więcej taki jak średnica węża. Sprawdz jeszcze węza zbiornik pompa czy tam nic nie siedzi. Jeżeli to sprawdzisz zostaje tylko pompka Pozdrawiam

-1
  • #3 27 Sie 2009 22:55
    ROBSON33
    Moderator AGD

Raczej silnik pompy do wymiany .

0
  • #4 27 Sie 2009 23:06
    hguzdek
    Poziom 13  

jeżeli pompa na programie odpompowania odpompowuje wodę to nie może być uszkodzona. Podaj więcej informacjii (na którym etapie programu się zatrzymuje, może być uszkodzona grzałka a dośc często wciśnięty przycisk zatrzymujący ostatnie płukanie

0
  • #5 28 Sie 2009 09:19
    zetfa
    Poziom 20  

Zakładając ze pompa działa prawidłowo,filtr jest czysty,ale pralka ma już kilka lat i w wodzie występuje kamień,to musisz przeczyścić układ hydrostatu od "puszki" na bębnie(lub odgałęzienia od węża spod bębna do pompy) - bo różnie to bywa w różnych pralkach - aż do końcówki wężyka wpiętego w hydrostat.Po czyszczeniu jeszcze przedmuchać zmontowaną całość.Temat ten jest opisany wielokrotnie na forum dla różnych pralek i zmywarek,ale masz tu jeszcze raz.Powodzenia.

0
  • #6 01 Sie 2014 19:18
    Markasan
    Poziom 2  

Ja w tej sytuacji przeczyściłem wąż spustowy ale nadal nie działało, zdjąłem ten gumowy kolektor pod bębnem i między bębnem a kulką plastikową co jest przed filtrem pompy znalazłem starą skarpetę i problem z głowy...

0