Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gigaset 1010 + słuchwka 1000S - czy to możliwe ?

arek102 08 Jun 2004 13:14 1902 10
 • #1
  arek102
  Level 2  
  Witajcie
  Tak jak w tytule posiadam ten zestawik i mam problem. Resetowałem zognie z opisem na forum wszystko po kilka razy i po zalogowaniu słuchwki(a mam ich dwie i zachowują się identycznie) do bazy i próbie podniesienia słuchawki (zielony klawisz) słysze szum.
  Brak sygnału zgłoszenia do wybierania.
  Co z tym zrobić ? :cry:  P>S
  Wiem powiecie szukaj w archiwum, alewierzcie mi szukałem i cięzko coś znależć adekwatnego do tego problemu.
 • #2
  JARTECH

  Phones specialist
  Witam.
  Bazę też resetowałeś?
  Jeśli tak to masz uszkodzoną bazę.


  Jartech

  :D

  PS
  Warto zaryzykować i zalogować słuchawki do innej bazy by mieć 100% pewności co jest uszkodzone.
 • #3
  arek102
  Level 2  
  Chyba sam ją zepsułem bo pomyliłem wtyczki i pod gniazdo linii telefonicznej podłaczyłem zasilacz.
  Nie wiecie czy jest w tym sprzęcie jakieś zabezpieczenie dla zachowań tego typu blondynek ?

  pozdrawiam
  al :(
 • #4
  W.Wojtek
  Phones specialist
  NIe ma .....
  Czasem się udaje ocalić bazę dlatego seria 3000 ma czerwone wtyczki z "szynami" od zasilacza.Chociaż t e o r e t y c z n i e wsadzenie zasilacza do linii nie powinno spowodować szkód.
  A pytanie podstawowe-po zielonej słuchawce podnosi linię?
  A kabelkologię (aktywne 2 ZEWNETRZNE kabelki z 4 z telefonu0
  sprawdziłeś (jeżeli tak to sorry....)
  Jeżeli to jest w porządku i słuchawki działają z inną bazą (od 2000 do 4000) to baza poległa (raczej na przepięcia u poprzedniego uzytkownika)
  JAk nie pomoże kolejny reset bazy -to nieodwołalnie.
  JAk potrzeba to może taką znajdę-nie chce mi się kopać w gratach bez celu...
 • #5
  krzanik
  Level 14  
  Witam
  Jeśli telefon był przywieziony z Niemiec, to linę telefoniczną podłączamy do zewnętrznych pinów wtyczki (w Polsce standard to piny wewnętrzne).
  Jeśli to nie pomoże to beret :cry:
  Pozdrawiam
 • #6
  jaco777
  Level 24  
  Arek102: dobrze by było jakbys opisał jaki to jest szum, cicho w słuchawkach i leciutki szum czy strasznie mocny biały lub podobny do "cyfrowego". I zrób resety wszyskiego co się da. Reset bazy to odłączenie od zasilania, nacisnij i trzymaj przycisk przywołania na bazie (jeżeli takowy jest) i podłącz teraz zasilanie. Trzymaj przycisk tak długo (20-30 sek.) aż stacja zapiszczy lub zareaguje w inny sposób. Jeżeli taki reset nie pomoże to zrób to samo jeszcze raz tylko z różnymi czasami trzymania przycisku do czasu reakcji stacji bazowej.
 • #7
  megaram
  Level 11  
  po resecie twardym najlepiej wyłączyć i włączyć zasilanie jak w stacji bazowej tak i w słuchawce. Pomyłka niczym nie grozi w tych telefonach dlatego że piny zasilania mijają się z pinami linii telefonicznej niezależnie czy w standardzie niemieckim czy polskim i tak nie trafiają na siebie. standard polski dwa środkowe piny czyli 3i4(w sześcio-pinowym modularze) lub niemieckim 2,4 (w sześcio-pinowym modularze). Dwa układy zasilania gdzie jedno uzwojenie zasilacza przychodzi na piny 1i2 a drugie na 5i6 i są one całkowicie separowane separowane od siebie. Zapodając linie telefoniczna w standardzie niemieckim na piny 2i4 w miejsce zasilania tez nie wywołuje uszkodzeń bo żyła A trafia na jeden układ a żyła B linii telefonicznej na drugi układ które to układy nie maja ze sobą powiązania są to układy ładowania bodajże 1i2 i zasilania telefonu 5i6 lub odwrotnie. :)
 • #8
  zybex
  Helpful for users
  Aparaty tej klasy nie mają żadnego szumu, nawet gdy źle przyłączymy linię. Pomyłka z wtyczkami jest niegroźna. Jeżeli miałaby szkodzić to wtedy stosują inne rodzaje wtyków do zasilacza (języczek nie jest po środku lecz z boku).
 • #9
  nipper
  Level 16  
  Witam.
  Nie zgodzę się , że aparaty tej klasy nie maja żadnego szumu . Z własnych doświadczeń : Jeśli baza jest odłączona od lini i "podniesiemy" słuchawkę to pojawia się delikatny słabo słyszalny "szumek" , w przeciwieństwie do całkowitej ciszy po "odłożeniu słuchawki lub w sytuacji gdy słuchawka jest niezalogowana . Oczywiście podczas normalnej rozmowy ten szum jest nie zauważalny.
  Pozdrawiam.
 • #10
  jaco777
  Level 24  
  Nipper ma rację. Mam cztery słuchawki DECT (Siemens 2000S i 3000 Pocket, T-Concept i Kirk) działające z Gigasetem 2030 i każda z nich ma jakieś szumy w tle. Jedne mają wieksze a inne mniejsze. Chyba Kirk jest najlepszy.
 • #11
  pawol
  Level 22  
  Szumek jest zawsze w tle delikatny przy odłączonej linii. Bazy z Niemiec mają na innych stykach RJ11 sygnał linii. W polsce para na samym środku (styk 3,4) a w Niemczech para (styk 2,5). W bazach 2010 i 1010 można to łatwo przerobić bo przez przełożenie zworek obok złącza linii (opory 0 oma) na płycie bazy). Wtedy jest jak fabrycznie.