Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Brimax A32C martwy tylko świeci kontrolka na czerwono

h jaworski 27 Sie 2009 13:54 4689 3
  • #1 27 Sie 2009 13:54
    h jaworski
    Specjalista AGD

Trafił mi się tv Brimax A32C w którym były napuchnięte elka w zasilaczu wymieniłem wszystkie nawet te pod radiatorami (oprócz 2 głównych filtrujących) i zasilacz daje dobie napięcia 5v 12,6v 24v. Po włączeniu zapala się czerwona kontrolka zasilacz główny się włącza daje dobre napięcia na płycie sygnałowej pokazują się napięcia zasilania 5v po podłączeniu innego tv pod wyjściowy sygnał eurozłącza widać przez 2 sekundy śnieg i tv się wyłącza, znaczy się tacą się napięcia 5v na płycie sygnałowej zasilanie głowicy i inne zasilanie, coś blokuje odbiornik tv nie da się włączyć z pilota ani z klawiatury zasilacz nie przechodzi do standby tylko daje normalne napięcia. Dodam że podświetlenie czasami potrafi się włączyć a w większości przypadków nie ma żadnej reakcji nawet mignięcia. Może ma ktoś dojście do bazy EURAS i mógł by odczytać i mi podać bo coś tam jest opisane na podobny temat za pomoc mogę ofiarować 200 punktów.

Dodam że inwerter wydaje się dobry bo podaniu napięcia 5v na wejście BLON neonówki się zapalają i świecą dobrze.
    Po dalszych poszukiwaniach znalazłem zwarcie na stabilizatorze U18 3,3v po dalszych poszukiwaniach doszedłem do bezpiecznika FB14 i dalej ścieżka wchodzi pod procesor i tu ugrzązłem bo procek ma 200 nóg i albo to on jest uszkodzony albo ścieżki gdzieś dalej idą tylko nie wiadomo gdzie. Dla próby wlutowałem bezpiecznik FB14 włączyłem to podświetlenie się włącza na eurozłączu widać śnieg na ekranie po czasie pokazują się pionowe pasy> Na procku przyklejony jest radiator trzeba by go urwać aby zobaczyć co to za procek.

Tv Brimax A32C martwy tylko świeci kontrolka na czerwono

1 3
  • #2 28 Sie 2009 04:46
    satgal
    Poziom 40  

Najlepiej dodać dobre zdjęcie MB może ktoś rozpozna co to za MB tam wkładali bo nazwa TV nic nie mówi.

0
  • #3 03 Gru 2009 19:19
    robert19876
    Poziom 10  

Witam w "euras" jest jeden post dotyczacy tego modelu :
    Brak pojemnosci elki
    Uszkodzony ic3 (uc3843b) smd

0
  • #4 04 Gru 2009 11:08
    h jaworski
    Specjalista AGD

Znalazłem prawdopodobnie zwarty procek zamykam temat