Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro 4200 - po włączeniu brak bootowania

apachero 27 Aug 2009 15:38 1619 2
    apachero
    Level 10  
    Witam.

Dostałam ostatnio zepsutego laptopa Toshiba Satellite Pro 4200. Problem z nim polega na tym, że nie chce się włączyć. Po uruchomieniu pojawia się napis na dole:

Press [F2] for the boot device selection menu

ale naciśnięcie klawisza nic nie daje. Po jakimś czasie pojawia się ekran wyboru:
    Choose:
    [C] CD-ROM
    [F] FDD
    [H] built in HDD
    [D] default SYSTEM SETUP Device
    Press [C], [F], [B] or [D]

I tu już zupełnie nic nie da się zrobić. System zainstalowany w komputerze to Windows 98 SE, jeżeli to ma znaczenie. Klawiatura chyba działa, bo klawisze powodują świecenie lub gaśnięcie diod, ale klawisze z literami powodują piski i tyle.

Chodzi mi o to, czy to da się w ogóle naprawić, jak i czy to w ogóle jest software, czy może hardware.
    Wiem, że to stare pudło, ale przydałby mi się do pisania pracy, więc będę wdzięczna za każdą pomoc. :)
    WMichał
    Level 32  
    A co się z nim stało coś wiesz?
    Może go ktoś uwalił przy próbie aktualizacji BIOS-u?
    Można wtedy próbować reanimacji.
    apachero
    Level 10  
    Z tego, co wiem, po prostu pewnego dnia przestał się włączać. Nic na nim nie było robione, nie doszło do uszkodzeń mechanicznych (chociaż laptop jeździł w bagażniku samochodu, więc nie jestem pewna). Poprzedni właściciel należy do grupy tych, którzy nie naprawiają lapków, tylko kupują sobie następny, a na komputerach się nie zna, więc raczej nie próbował grzebać w BIOS-ie.

Laptop nie był zanoszony do naprawy, więc nie ma pojęcia, co mu jest. Pytam na forum software, bo wydaje mi się, że będzie to łatwiej (a przynajmniej taniej) naprawić, niż problemy z "wnętrznościami".

A gdyby to jednak było coś z BIOS-em, to co trzeba by było zrobić?