Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda wycieka spod pralki Brandt (ładowanej od góry)

27 Sie 2009 15:58 3496 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Pralka to model z ok. 2001 roku, ładowany od góry. Od spodu nie ma żadnych śladów rdzy, używany niezbyt intensywnie.
    Woda wycieka spod pralki z jej przodu (sprawdziłem przez podłożenie papieru ;-) ) chyba już w końcowej (2/3) fazie prania - woda jest ze środkiem piorącym, ale raczej nie jest jakoś brudna.

Dodatkowo przy rozpoczęciu wirowania pierwszy obrót jest z uderzeniem - tak jakby byly luzy.

Czy ktoś może pomóc, bo szkoda wyrzucać?

Arek
  • Poziom 29  
    Witam.
    Proszę dokładnie palcami i wzrokiem, poświecić latarką sprawdzić tzn. fartuch, kołnierz to coś - gumowe - co jest pomiędzy pokrywą zamykającą, a bębnem.
  • Poziom 19  
    Odkręć boki pralki (śróbki z tyłu i po jednej z przodu na dole) i sprawdź gdzie są zacieki.
    Bez tego można gdybać:
    1. Wyciek na osi bębna (stawiam na to, ciężki przypadek w tym modelu - poczytaj),
    2. Otwarły się klapki bębna podczas prania i zrobiły dziurę w obudowie bębna (często da się naprawić),
    3. Przetarta guma, przedziurawione węże - bez rozbiórki nie da się ocenić.
  • Poziom 9  
    Panowie,

Dzięki za rady - brzmi jak wyzwanie :)
    Uszczelka wokół gumy jest pokryta jakimś syfem - pewnie grzyb, ale wydaje się szczelna. Niemniej w weekend obejrzę ją szczegółowo.

Jeśli chodzi o uszkodzenia bębna - czytałem na forum i jeśli to będzie to to pewnie się poddam, bo czytałem, że koszty niewspółmierne.

Dzięki i dam znać jak sprawdzę co w środku.