Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyjście optyczne SONY z sbLive?

RABA 08 Cze 2004 14:10 1336 6
  • #1 08 Cze 2004 14:10
    RABA
    Poziom 12  

Witam! Mam pytanie, czy jest możliwość podlączenia do wieży,która posiada wejście optyczne z kartą dźwiękową komputera sound blaster Live, która ma tylko wyjścia "słuchawkowe"?
    Jeśli nie to czy można podłączyć w jakiś sposób kabelek wychodzący z karty dźwiękowej z dwóch wyjść, do wieży, ale do wejścia aux tak, żeby uzyskać w wieży efekt pro logic z 2 sygnałów,a nie z jednego(jak mam podłączone w tej chwili-tzn.1 przewód z 1wyj.komputera do wieży aux(2jacki))????

0 6
  • #2 14 Cze 2004 00:35
    PASTYL
    Poziom 15  

najlepiej zrobić przetwornik A/C przetwarzający sygnał analogowy z karty dźwiękowej na sygnał cyfrowy i światłowodem podłączyć pod wieżę... ale to nie taka prosta sprawa...
    na pojedyńczym analogowym wejściu stereo nie uzysasz nigdy efektu przestrzennego, chyba że wieża ma opcję pseudo-surround - wtedy wystarczy podłączyć tylko z jedno wyjście karty (głośniki przednie) z AUX'em wieży

0
  • #3 14 Cze 2004 02:03
    MuNiO
    Poziom 26  

przeciez Live ma wyjscie cyfrowe na pinach po prawej stronie patrzac na karte z przodu i sledziem po lewej stronie. wystarczy dodac modul zamieniajacy sygnal cyfrowy na swiatlo (Toshiba)

0
  • #4 14 Cze 2004 21:40
    PASTYL
    Poziom 15  

tak, myślałem, że coś takiego tam powinno być.. w końcu karta dźwiękowa sama w sobie jest po prostu przetwornikiem C/A... nie miałem jednak do czynienia z SB live, to nie wiem co tam jest...
    (a kolega pisze, że ma wyjścia tylko analogowe)

więc rzeczywiście wystarczy zamontować modół do świałowodu, np. na wolnym śledziu ;)

0
  • #5 16 Cze 2004 00:15
    RABA
    Poziom 12  

...o qrde, ale gafa, rzeczywiście jest digital out, ale miałem tak 'zapaćkany' ten napis, że nie mogłem go odczytać, dzięki wielkie!!!

0
  • #6 16 Cze 2004 22:39
    irek2
    Poziom 40  

Jesli masz podlaczona teraz wieze przez sygnal analogowy dwukanalowy do wejscia AUX to dokladnie bedziesz mial to samo podlaczajac to swiatlowodem wiec po co ci t oswiatlo. Dolby prologic jest dekodowane z dwuch kanalow i jesli wieza ma ten system to bedzie on dzialal tak samo przy podlaczeniu pod aux jak i swiatlowodem.

0
  • #7 13 Gru 2004 11:48
    DARREK
    Poziom 18  

a moze ktos wie jak to zrobic w druga strone,tzn jak wyodrebnic w postaci analogowej poszczegolne kanał z wyjscia optycznego.

0