Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VITO 108 D jak wymontować zegary w vito

polaris666 27 Sie 2009 17:19 3788 8
  • #1 27 Sie 2009 17:19
    polaris666
    Poziom 2  

Wie ktos moze jak wymontować zegary w vito ?

0 8
  • #2 27 Sie 2009 17:37
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Ale mnie zaskoczyłeś tym pytaniem, robię to automatycznie... Albo masz tam dwa wkręty na górze nad zegarami albo i nie( pewnie nie Koledzy podpowiedzą ) ;) jak masz to odkręcasz a jak nie ma to zdejmujesz osłonę od dołu i wypychasz zegary, zaczynając od góry, Jak nie były wyjmowane, musisz użyć nawet sporo siły, tylko nic nie podważasz śrubokrętem bo bez wprawy na 100% popęka szybka.

1
  • #3 27 Sie 2009 20:04
    polaris666
    Poziom 2  

Dzieki kolego za rade poszlo sprawnie.

2
  • #4 12 Mar 2018 19:00
    romkwie
    Poziom 13  

Chciał bym się podłączyć pod temat.
    Czeka mnie wymontowanie modułu świateł znajdującego się za zegarami. Jak to wykonać?
    Jak odpiąć wtyczki od tych zegarów, aby nic nie uszkodzić?

0
  • #5 12 Mar 2018 19:48
    Gerri
    Spec od Mercedesów

romkwie napisał:
    Jak odpiąć wtyczki od tych zegarów, aby nic nie uszkodzić?

Po prostu wysunąć zegary, i obejrzeć wtyczkę. Rozwiązanie nasunie się samo. Nie rób kolego problemów tam, gdzie ich nie ma. Twoje pytanie jest na poziomie małego dziecka.
    Z przekaźnikiem też nie ma żadnej filozofii - ciągnąć, kiwać na boki i wyjdzie. Wystarczy zreszta spojrzeć na Allegro żeby sobie znaleźć zdjęcia tego przekaźnika. Proszę bardzo:
    VITO 108 D jak wymontować zegary w vito193409103..79.jpg Download (156.63 kB)

0
  • #6 12 Mar 2018 21:07
    romkwie
    Poziom 13  

" Nie rób kolego problemów tam, gdzie ich nie ma. Twoje pytanie jest na poziomie małego dziecka. "

Zegary wysunąłem oczywiście.Tyle,że przewody od nich są na tyle krótkie, że nie bardzo można tam zajrzeć.
    Tym bardziej włożyć rękę i manipulować wtyczką. Tak w tym aucie jest. Urwać coś tonie problem, a widziałem już takie operacje.
    Jeśli bym wiedział jak to porozpinać nie pytał bym na tym forum, które zresztą nie raz wyciągało mnie z kłopotów i chwała mu za to.
    Stosowanie z automatu takich porównań spotykam po raz pierwszy i myślę,że ostatni.
    Jeśli pytając o coś (nie każdy musi być alfą i omegą) stworzyłem problem to bardzo przepraszam.
    Małe dziecko.

0
  • #7 12 Mar 2018 22:00
    Gerri
    Spec od Mercedesów

romkwie napisał:
    Zegary wysunąłem oczywiście.Tyle,że przewody od nich są na tyle krótkie, że nie bardzo można tam zajrzeć.

Nie wiem. Sporo razy te zegary wyciągałem w różnych Vito i jakoś zawsze było na tyle miejsca żeby je położyć na cyferblacie/obrócić bokiem i zajrzeć w celu odbezpieczenia wtyczek.
    romkwie napisał:
    Stosowanie z automatu takich porównań spotykam po raz pierwszy i myślę,że ostatni.

Nie za bardzo jesteś roszczeniowy? Nie wysilałem się zbytnio - proszę bardzo:
    VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (30.84 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczk..jpg Download (27.33 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (11.29 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (20.4 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (24.63 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (109.76 kB) VITO 108 D jak wymontować zegary w vitowtyczka...jpg Download (10.72 kB)

Wystarczy wpisać w internet "wtyczka licznika Mercedes" i mamy pełno obrazków na podstawie których można sobie wyrobić pojęcie o sposobie działania takiej wtyczki. Jeżeli dalej tego nie widzisz, to jest to obrotowa dźwigienka z zapadką. Zapadkę naciskamy palcem i obracamy dźwigienkę. Już jaśniej tej prostej rzeczy wyjaśnić nie potrafię. Zaznaczyłeś na obrazku również kółko w dolnej części licznika. Przecież z daleka widać, że jest to jedna z żaróweczek/kontrolek którą po prostu trzeba wysunąć. Pytasz jak wyjąć przekaźnik, a jeszcze nawet go nie obejrzałeś za licznikiem i już spodziewasz się nie wiadomo jakich problemów.
    Oczywiście, że nie każdy jest alfą i omegą, ale jeżeli takie rzeczy sprawiają problemy to chyba jednak lepiej udać się do elektryka - nawet początkującego ;)
    Eeehhhh....

0
  • #8 13 Mar 2018 05:50
    romkwie
    Poziom 13  

Chodzi właśnie o to,że elektryk tzw."początkujący" już raz zniszczył mi inną część nie wiedząc jak się zabrać za odpowiednie zapadki we wtyczkach. Wtyczki jak wtyczki rozłączy teoretycznie każdy. Aby zrobić to prawidłowo trzeba wiedzieć co gdzie podważyć lub nacisnąć przy wtyczce. To właśnie nieumiejętne wyjmowanie wtyczek zabezpieczonych najczęściej jakąś dziwaczną zapadką jest przyczyną uszkodzeń w warsztatach samochodowych.
    Ja niestety tego doświadczyłem i teraz w miarę możliwości staram się najpierw ocenić czy sam poradzę.
    Nie jestem palcem robiony i dawałem już sobie radę w gorszych sytuacjach,ale zawsze staram się dowiedzieć z tego forum maksymalnie jak najwięcej na dany temat.Zawsze pomagało.Po to właśnie są takie fora-tak myślę.
    Ja niestety nie rozbierałem tak dużej ilości aut tego typu. Mając takie doświadczenie jak Ty nie było by mnie w tym temacie na forum. W moim aucie albo ktoś już coś przerabiał albo ten typ tak ma.Chodzi oczywiście o zbyt krótkie przewody za zegarami .
    Ledwo da się wsunąć jedną rękę i operacje rozłączenia modułu (którego widzę ,ale dojście utrudnione), czy zegarów`muszę wykonać na "macanego". Stąd moje szczegółowe zapytania.Tak czy owak będę musiał sobie poradzić.Informacje jakie tu otrzymałem powinny już w zupełności wystarczyć do wykonania tych czynności samemu.
    No cóż. Sorry za niepotrzebne uniesienia i wielkie dzięki za wyczerpujące informacje.Czekam na części i zabieram się do pracy.

0
  • #9 13 Mar 2018 06:12
    Gerri
    Spec od Mercedesów

OK - jak podziałasz to się pochwal ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów