Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka electrolux ewf 12670w - pranie nie startuje

maxell666 27 Aug 2009 17:44 11027 5
    maxell666
    Level 2  
    Witam

Zakupiliśmy pralkę jak w temacie. Próbuję uruchomić pierwsze pranie jednak jest następujący problem. Pranie jest w bębnie, dźwiczki na 100% zamknięte, program wybrany. Klikam guzik start i pralka startuje, jednak nie pobiera wody (słychać tylko szum). Kable sprawdzone.

Dodam, że nie pojawia się żaden monit błędu, a na ekranie czas się zmniejsza, jakby pralka prała.

Byłbym wdzięczny za radę
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    Adik C
    Level 25  
    Witam co to znaczy słychać tylko "szum" niech kolega napisze czy jest napięcie na jednym z elektrozaworów dozujących dopływ wody,lokalizacja tych zaworków w okolicy węża z podłączeniem wody do pralki,pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
    Max_C
    Level 10  
    Witam.
    Podepnę się pod temat, ponieważ mam identyczny problem.
    Mój problem dotyczny pralki Electrolux EWF 10670W -analogiczny model.
    Po włączeniu jakiegokolwiek programu uruchamia się tylko pompa odprowadzająca -czas upływa, błędu na wyświetlaczu żadnego. Sprawdziłem kostkę przy silniku i szczotki -są w porządku. Miałem kiedyś podobny problem w pralce z importu -tam pomogło przelutowanie przekaźnika grzałki.
    Czy ktoś wie -jak w tej pralce wchodzi się w tryb serwisowy? Bądź też jak odczytać w niej kod błędu -byłoby mi łatwiej :?
    Adik C
    Level 25  
    Witam,a układ hydrostatu sprawdzony?
    Siersciuch_
    Level 2  
    Witam mialem podobny problrm z pralka Electrolux EWF 1060 co prawda model inny ale objawy identyczneMoze komus sie to kiedys przyda? Przyczyna byla prosta -przeprogramowany programator Wystarczylo nacisnac dwa przyciski te po prawej stronie (pierwsze od pokretla programatora) przytrzymac pare sekund przekrecic programator na program "A" i dalej trzymac wcisniete przyciski .Pare razy pozapalaly sie kolejno wszystkie diody. Nastepnie wrocic pokretlem programatora na "O" i pralka zaczela smigac:-)
    r_gol
    Level 10  
    Witam. Mam też problem z tym modelem pralki. Mianowicie potrafi prać normalnie a po jednym praniu po wciśnięciu play zaświeca się na czerwono guzik i na lcd wyświetla się error. Jak wejść w tryb serwisowy by odczytać błąd pralki?