Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Amplyvox Elite - otwiera zamek podczas wywołania

Vinegere 27 Sie 2009 17:52 2671 6
 • #1 27 Sie 2009 17:52
  Vinegere
  Poziom 10  

  Witam
  W miejsce starego unifonu podłączyłem nowy - Amplyvox Elite, kupiony na Allegro. Instalacja domofonowa w bloku, 6-żyłowa, stary unifon to jakiś Urmet (modelu nie znam). Wszystkie funkcje działają (dzwoni, da się rozmawiać z osobą na dole, można otworzyć drzwi przyciskiem na unifonie) pojawiła się niestety jedna nadprogramowa - drzwi otwierają się w momencie naciśnięcia przycisku na domofonie (przy wejściu do klatki). Otwierają się więc równocześnie z chwilą, w której dzwoni unifon. Serwisant instalacji widząc unifon stwierdził, że z tą instalacją wspomniany unifon działać nie będzie, zalecił kupno Wekta TK6 stwierdzając, że jedynie z tym modelem może dać gwarancję poprawnego funkcjonowania. Ze względów estetycznych zależy mi na zatrzymaniu Amplyvox Elite - w najgorszym razie kupię Wektę i jej środek przełożę do obudowy Amplyvoxa a obudowę Wekty wyrzucę, wolałbym jednak przerobić Amplyvoxa, jeśli jest to wykonalne. Zna ktoś prawdopodobną przyczynę opisanego zachowania domofonu? Da się coś z tym zrobić poza wymianą słuchawki? Instalacja w bloku więc jakiekolwiek ingerencje w instalację domofonową odpadają.
  Jeśli to cokolwiek pomoże, to identyczny problem miałem kiedyś ze wspomnianym Urmetem - wtedy jednak serwisanci jakoś zaradzili (nie wiem co zrobili, problem był poza mieszkaniem). Powiedzieli też wtedy, chociaż tu może źle zrozumiałem a nie dopytywałem uznając za nieistotne, że gdyby unifon miał możliwość regulacji głośności, to wystarczyłoby go trochę sciszyć i problem by ustąpił (jak sądzę mówili o TK6, który taką regulację ma).
  Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł na przeróbkę Amplyvoxa to chętnie spróbuję.

  0 6
 • #2 27 Sie 2009 22:35
  Nowart
  Poziom 20  

  Amplivox to wynalazek ale nic nie przerabiaj dzwoń 042 671 88 63 , pomożemy

  Dodano po 1 [minuty]:

  oczywiście gratis

  0
 • #3 28 Sie 2009 08:42
  telrad
  Poziom 21  

  Witam, a przeciołeś zworkę JP1 skoro masz instalację 6 żyłową ?

  0
 • #4 29 Sie 2009 11:00
  Vinegere
  Poziom 10  

  telrad napisał:
  Witam, a przeciołeś zworkę JP1 skoro masz instalację 6 żyłową ?


  Tak, zworka przecięta. Sprawdziłem co się stanie przy połączonej (wiem, że to nieprawidłowo) - bez zmian, też otwiera podczas wywołania.

  0
 • #5 29 Sie 2009 15:00
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  Według mnie powinno dać się podłączyć. Po prostu w swojej praktyce nie miałem nigdy problemu z podłączeniem unifonu analogowego do instalacji. Trudno mi jednak teraz coś konkretnego doradzić. Czasem trzeba dołożyć opornik, ale twój przypadek jest rzeczywiście inny. Opornik dajemy wtedy, gdy otwiera z chwilą podniesienia słuchawki.
  Z Elitą spotkałem się kilka razy i wszystko było ok.
  Dziwne, że nawet na starym Urmecie miałeś ten sam problem.
  Pamiętam jak tu na forum ktoś szukał takiego rozwiązania jak twój przypadek. Mianowicie chodziło mu o to, aby zamek otwierał się po naciśnięciu przycisku wywołania. Nikt wtedy nie dał skutecznego rozwiązania jego prośby.

  Ps. Czy ktoś sprawdził prawidłowość podłączenia u ciebie? Być może jeden z kabelków jest zamieniony z drugim i taki jest efekt.

  0
 • #6 29 Sie 2009 15:54
  Vinegere
  Poziom 10  

  zybex napisał:

  Ps. Czy ktoś sprawdził prawidłowość podłączenia u ciebie? Być może jeden z kabelków jest zamieniony z drugim i taki jest efekt.


  Sprawdził serwisant instalacji domofonowej - według niego podłączenie jest poprawne. Podłączyłem zgodnie ze schematem dołączonym do unifonu i opisem znaczenia kolorów kabli otrzymanym od innego serwisanta tej samej instalacji jeszcze za czasów problemów z Urmetem. Podłączone jest więc następująco:
  sygnał: E
  słuchawka: T
  mikrofon: R
  masa: 0
  zamek (dwa przewody): Z i Z1
  Zworka JP1 mostkująca Z i Z1 przecięta.

  W unifonie wolne zostało pole opisane jako CP - nie wiem do czego służy. Jedyna szansa złego podłączenia to błędne mapowanie koloru kabla na jego funkcję, ale jak sądzę dwóch serwisantów nie mogło się tak samo pomylić - jeśli jednak zamiana jakichkolwiek żył miejscami mogłaby potencjalnie dać opisany efekt to chętnie potestuję - nie wiem tylko co podmieniać. Jak pisałem wszystkie funkcje działają poprawnie.

  0
 • #7 29 Sie 2009 16:22
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  CP to możliwość rozdzielenia przycisków (co widać na zdjęciu), ale tobie to nic nie daje. Zapytałem o serwisanta, czy dobrze określił kolory przewodów w twoim bloku. Ja sam je określam nie pytając nikogo o poradę. Nie chodzę też po sąsiadach, aby podejrzeć (a to byłoby najprostsze w twoim przypadku).
  Unifon to prościutki telefon. Każda żyła ma swoje przeznaczenie. Nie ma tu żadnej filozofii. Czasem zdarza się, że konserwatorzy polecają konkretny model unifonu, bo taki właśnie mają na zbyciu. Nie chce się im główkować, aby zaadoptować unifon nieznanej sobie marki.

  Unifon Amplyvox Elite - otwiera zamek podczas wywołania

  0