Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL CORSA B - brak sygnalizacji cofania

27 Aug 2009 20:43 23925 11
  • Level 2  
    Nie świecą się żarówki cofania. Po włączeniu biegu wstecznego sprawdziałem w gnieżdze żarówki jest napięcie zarówno z prawej i lewej strony. Natomiast po wkręceniu jednej z żarówek w drugim gnieździe nie ma napięcia. Proszę o pdopowiedz w rozwiązaniu problemu.
  • Level 18  
    Napięcie sprawdzałeś miernikiem czy próbówką?Może pod wpływem obciążenia żarówką spada napiecie.Możliwe też że brak jest dobrej masy.Przeczyść styki wtyczki do lampy i poszukaj czy brązowy kabel ma dobrą masę.O ile pamiętam przykrecony jest na tylnym pasie w bagażniku.
  • Level 2  
    Zrób mały eksperyment załącz światła postojowe i załącz awaryjne jeżeli zacznie robić ci sie tzw. choinka to na 100% masz sładą mase na lampach. wystarczy wtedy dodać mase bezpośrednio z karoserii na płytkie w lampie i po kłopocie :)
  • Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi.
    Napięcie sprawdzałem miernikiem. Gdy żarówka jest wkręcona nie ma możliwości podejścia aby sprawdzić napięcie (spróbuję wyprowadzić przewód).
    Przeczyszczę styki i sprawdzę podłączenie masy (no i zrobię test na choinkę).

Jak coś się uda to napiszę.
    Pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 28  
    Zdjąć wtyczkę z czujnika światła cofania na skrzyni biegów (nie trzeba kanału) , włączyć zapłon ,zewrzeć styki w wyciągniętej wtyczce lampa powinna zaświecić ,jeżeli tak to do wymiany czujnik.Powodzenia.
  • Level 36  
    Quote:
    Druga biała lampa to jest światło przeciwmgielne.

Światło przeciwmgielne z tyłu jest czerwone, nie białe.
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 1  
    Ostatnio kupiłem corsę i nie było swiateł cofania, wiec szukałem odpowiedzi na tym forum i znalazłem przyczynę - czujnik świateł cofania był uszkodzony. Przedtem sprawdziłem czy jest napięcie poprzez zwarcie końcówek wtyczki i było wykręciłem stary i założyłem nowy ( roboty na 5 minut ) i jest OK.Cena nowego czujnika 12 zł.
  • Level 9  
    Witam troche stary temat ale w którym miejscu znajduje się ten czujnik od świateł cofania z tym że ja mam corse A
  • User removed account