Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kłopot z rozdzielczoscią ekranu, działa tylko 640x480

bucowski 27 Sie 2009 22:19 4687 5
  • #1 27 Sie 2009 22:19
    bucowski
    Poziom 21  

Witam.

Nie mogę zmienić rozdzielczości ekranu (Windows XP Pro/ SP3).
    We właściwościach ekranu mogę, co prawda przesunąć magiczny suwak na np. 1280x960, klikam zastosuj i..
    ..i monitor standardowo resetuje się na chwilkę, po czym windows daje mi 30s na potwierdzenie, czy wszystko jest ok.

Jest ok, poza rozdzielczością, która wciąż wynosi 640x480.

Czasem w ogóle nie pojawia się okienko z tym potwierdzeniem.

Okoliczności wystąpienia problemu:
    Mam obracany monitor o 90' i zainstalowałem sobie "free programik" z wyników google o nazwie iRotate.

Spełnił moje oczekiwania i obrócił mi ekran. Zmniejszyłem później rozdzielczość (podczas, gdy ekran był obrócony) i obraz znikł. Monitor powiedział "Input not supported".

Poczekałem 30 sekund nie dotykając klawiatury i myszki, ale niestety najwidoczniej okienko z potwierdzeniem, czy monitor się wyrabia, nie pojawiło się.

Pozostał mi tylko przycisk RESET (szkoda, bo gdy ekran był czarny, Corel wydawał dźwięk z moich głośników z ostrzeżeniem, że skończyło się miejsce na dysku na auto-backup'a. Straciłem oczywiście swoją pracę).

Po resecie monitor wciąż mówił "Import not suported".

Zmiana rozdzielczości w trybie awaryjnym nie pomogła.
    Odinstalowanie iRotate w trybie awaryjnym nie pomogło.
    Przeinstalowanie sterowników grafiki nie pomogło.

Zauważyłem wtedy, że na magicznym suwaku z "właściwości ekranu" mogę ustawić rozdzielczość w formacie nie XY, tylko YX. Czyli zamiast np. 1280x960, mogłem ustawić 960x1280. Potwierdzenie przyciskiem "zastosuj" owocowało niczym. Nadal mialem tylko 640x480, wszystkie pozostałe wartości były w układzie YX "pionowym".

Zainstalowałem ponownie iRotate, bo myślałem, że gdzieś tam w rejestrze jest zapisane, że ekran wciąż jest obrócony o 90'.

Świerzy iRotate mówił, że ekran jest ustawiony na 0', a jakakolwiek próba obrotu owocowała dzwiękiem błędu windowsa, ale bez żadnego komunikatu.

Co ja mam zrobić, oprócz przeinstalowania Windowsa?

AVE

0 5
  • #3 28 Sie 2009 09:53
    bucowski
    Poziom 21  

Owszem, zainstalowałem ponownie sterowniki grafiki zarówno takie z windowsa, jak i zewnętrzne z "Omega nvidia drivers".

Nie pomogło.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sie 2009 10:18
    tomaszr
    Poziom 12  

Moim zdaniem to nie wina sterowników. Właściwości należą do rundll32.exe i może to on ma błąd. (można włączyć właściwości jeszcze za pomocą komendy - Rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl - w "Uruchom..." ale najpierw zamknij w menedżerze wszystkie rundll32.exe - najwyżej błąd ci wywali albo system się wyłączy - ja tak robiłem i nic nie zrobił)

Użyj programy ComboFix powinien znaleźć błąd i go naprawić. Miałe problem, użyłem go i zadziałał.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Sie 2009 10:25
    WMichał
    Poziom 31  

A masz możliwość podpięcia innego monitora i sprawdzenia czy będzie dobrze?

0
  • #6 09 Sty 2010 01:11
    bucowski
    Poziom 21  

Przeinstalowalem windowsa, pomogło.

0