Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w doborze zestawy car-audio do BMW E46 Coupe

piotrekw23 28 Sie 2009 00:17 4803 5
  • #1 28 Sie 2009 00:17
    piotrekw23
    Poziom 12  

Witam,
    chciałbym was prosić o pomoc w dobrze zestawy CA do BMW E46 Coupe. W tej chwili mam oryginalny zestaw Harman/kardon w którego skład wchodzą: przód - 2xtwetery 2xwofery w drzwiach, tył - 2x twetery w bocznych ściankach 2x wofery w półce + podwieszony w bagażniku subwofer. Z poprzedniego samochodu został mi lichutki zestaw Blaupunkt Gtb 1200+GTA280 więc podłączyłem go po wysokiej i tak został. Teraz chciałem zainwestować w coś lepszego. W nowych car-audio chciałbym uzyskać lepszą jakość dźwięku (ale nie mam audiofilskiego ucha więc drobne niedociągnięcia sytemu raczej nie będą dla mnie słyszalne) i mocniejszy bass który przebije się szczelny bagażnik coupe. Muza jakiej słucham to głównie trance, techno trochę HH ale również trochę popu. Mam taką koncepcje aby wygłuszyć drzwi i zamontować w nich jakiś zestaw odseparowanych głośników 165mm zasilanych wzmacniaczem oraz jakąś skrzynie basową z wzmacniaczem. Zastanawiałem się również nad zakupem używanego radia Alpine. I teraz proszę o pomoc...
    -jaki zestaw głośników i wzmacniacz na przód?
    -jaką skrzynie i jaki rodzaj obudowy no i oczywiście wzmacniacz?
    -następnie czy jest sens kupować radio czy równie dobry efekt będzie jak podłącze to wszystko pod oryginalny tuner Becker BM54 (który obecnie jest u elektronika, który ma mi wyprowadzić z niego wyjścia RCA pod wzmacniacz)
    -i ostatnie pytanie czy przy takim zestawie warto montować jakieś głośniki w tylnej półce które miały by być podłączone pod radio czy zepsują one cały efekt?

• #2 28 Sie 2009 08:39
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Nie podałeś przybliżonej kwoty jaką chciałbyś wydać, zaraz zaczną padać propozycje za parę k zł. Co do przodu proponuje standard - Helix Dark Blue , lub Herz DSK oba odseparowane (około 500zł z wygłuszeniem drzwi). Co do wzmacniacza do nich to może nawet ten twój blaupunkt by wystarczył. Zależy czy ma filtr HPF, chyba ze faktycznie planujesz zmianę radyjka na takie które będzie już te filtry posiadało. Co do tyłu to zalecam wyciągniecie głośników z tylnej deski o ile da to bezpośredni kontakt z bagażnikiem. Jeżeli tak to dużo łatwiej będzie się przebić z basem. Co do basu ile wymagasz od niego, ma być tylko uzupełnieniem, czy wysyłać tylną klapę w kosmos ?

Do tego wszystkiego trzeba by doliczyć ze 150zł na przewody zasilające, rozdzielacze , oczka widełki i kable sygnałowe.

• #3 28 Sie 2009 12:26
    piotrekw23
    Poziom 12  

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to ok. 2500zł bez radia.
    Bass miałby być uzupełnieniem ale powinien też dobrze uderzyć.
    Głośniki z półki mogę wyjąć i wtedy będzie bezpośredni kontakt z bagażnikiem.

• #4 28 Sie 2009 13:43
    VVisnia
    Poziom 23  

Głośniki z półki wyjąć trzeba koniecznie skoro przejście będzie.

Zestaw nr 1 - bas słabszy ale lepszy precyzyjniejszy, ciekawszy jakościowo (ale i tak trzęsący):
    1. przód głośniki: DLS R6A (aukcja numer 726437084)
    2. przód wzmacniacz: ALPINE V12 MRV-F450 (aukcja numer 720480545)
    3. subwoofer: Intertechnik MDS 12 http://sklep.gae.pl/intertechnik-mds12-p-618.html
    4. wzmacniacz: Rockford Fosgate P3002 (numer 726305694)

zestaw 2 - większa pompa, bas mniej precyzyjny, trochę drożej:
    1. przód głośniki: DLS R6A (aukcja numer 726437084)
    2. przód wzmacniacz: ALPINE V12 MRV-F450 (aukcja numer 720480545)
    3. subwoofer: RE Audio SE12 http://sklep.gae.pl/audio-se12-p-1230.html
    4. wzmacniacz: Rockford Fosgate 500.2 (numer 716334494)

pozdrawiam

• #5 28 Sie 2009 14:59
    piotrekw23
    Poziom 12  

Te głośniki DLS chyba były by dobre z tym że reszte wolałbym coś nowego ewentualnie jakieś używki ale w dobrym stanie. W jakiej skrzyni kupić subwoofer? Nie będzie problemu z montażem tych DLS-ów w moim E46?

• #6 28 Sie 2009 17:45
    VVisnia
    Poziom 23  

Z nowego niewiele dobrego w takim kapitale trafisz. A te wzmacniacze co Ci podałem są w pełni zadowalającym stanie. Reszta to nówki.

W jakiej skrzyni kupić subwoofer? Intertechnik spokojnie może pracować w bass-reflex. Zwłaszcza że przebicie się z bagażnika trochę potrzebuje. Re natomiast może popracować w zamkniętej bo jest głośnikiem robiącym większe ciśnienie, poza tym przy muzyce, której słuchasz lepiej chyba będzie jak będzie pracował w zamkniętej.

Co do ewentualnych problemów z montażem DLS, to przykro mi nie wiem jakie masz tam otwory. Nie podałeś tej informacji. Co do głębokości - to i tak na pewno będą potrzebne dystanse, chociażby po to żeby głośniki były sztywno zamocowane. Choć rzeczywiście głębokość montażową mają dość dużą.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo