Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TS-140s Kenwood problem z nadawaniem

28 Aug 2009 01:36 1917 3
  • Level 12  
    Witam szanowne grono!!!
    Trx jak w temacie.
    Usterka objawia sie zwarciem przy nadawaniu na wyższych pasmach począwszy od 24Mhz w górę we wszystkich emisjach, brak mocy na wyjściu antenowym. Poniżej wszystko sprawnie działa temperatura w normie.
    Mam jeszcze prośbę, może ktoś posiada schemat tego transceiwera i mógł by mi go udostępnić.
    Pozdrawiam Michał
  • Level 12  
    Dziękuję za schemat, napewno ułatwi to zdiagnzowanie usterki
  • Level 12  
    Witam ponownie.
    Miałem kilka dni wolnego więc zabrałem się ponownie do radia.
    Z uwagi na to że radio nadawało na niższych pasmach nie brałem pod uwagę wzmaczniacza końcowego. Moje podejrzenie padło na płytę z filtrami pasmowymi, wcześniej nie zauważyłem że po przejściu w wyższe pasma odbiornik stawał się głuchy. Po zdemontowaniu płyty z filtrami i wstępnych oględzinach dało się zauważyć sporą liczbę zimnych lutów. Po przelutowaniu brak poprawy, zacząłem sprawdzać poszczególne sekcję filtrów, natrafiłem na linie wcz wiecznie zwartą do masy, po wymontowaniu przekaźników i sprawdzeniu okazało się że jeden z nich jest sklejony, reaogował na napięcie lecz nie przełączał. Po ostukaniu ponownie ożył. Oczywiście zamontowałem nową sztukę. Po poskładaniu radio działa w pełnym zakresie.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam Michał SQ7FJJ/M0GNY