Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurotel (male tanie proste walkie-talkie)

28 Sie 2009 10:39 2187 4
 • Poziom 12  
  Będąc za granicą natknąłem się na atrakcyjne cenowo walkie-talkie.Zasięg 3km co w moim przypadku jest wystarczający. Na niską cenę składa się miedzy innymi to iż nie posiadają one ładowarki i działają na baterie AAA. I teraz mój pomysł. Chciałbym żeby działało na stałe pod zasilaczem jakimś 4,5 V. Czy jest to możliwe i jak to zrobić?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 24  
  Jasne, że jest to możliwe. Pytanie tylko czy chcesz ingerować w urządzenie i montować w środku gniazdo zasilania, czy tylko wpiąć się w komorze baterii. Z tanimi zasilaczami różnie bywa, w większości jest tam tylko mostek Graetz'a i badziewny kondensator, tak że radzę Ci na wyjściu tego zasilacza dać stabilizator 7805. Daj zdjęcie komory baterii i styków, to powiem Ci gdzie się wpiąć.
 • Poziom 12  
  Właśnie o wpięcie się do komory baterii mi chodzi. Na kabelku mogę zrobić jakaś szybko złączkę typu męski mały jack i żeński mały jack. A co z ładowarkami do elefonów np NOKIA. Mam ich cała kupę z uszkodzonymi końcówkami.

  Eurotel (male tanie proste walkie-talkie)
 • Poziom 24  
  Ładowarka od Nokii będzie OK. Najlepiej przewody zakończ małymi "krokodylkami", którymi będziesz się wpinał pod PLUS i MINUS. Tylko najpierw sprawdź w ładowarce gdzie jest PLUS a gdzie MINUS, żeby nie puścić Walkie-Talkie z dymem :-)
 • Poziom 12  
  Ale ładowarka od nokii ma 3,7 V zwykła i 5,7 V impulsowa nie za mało nie za dużo ?