Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie toaletki w stylu hollywood

novak100 28 Sie 2009 12:04 7520 13
  • #1 28 Sie 2009 12:04
    novak100
    Poziom 2  

Witam! jestem nowy na fourm i nie wiem czy dobry dział wybrałem, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Otóż mam pewien pomysł. Chciałbym zbudować dla dziewczyny oświetlenie do jej toaletki w stylu hollywoodzkich garderób np link: http://i97.photobucket.com/albums/l219/TheBeeGirl/g2_BOL1000MB_vanity_mirror.jpg . Tylko że te lampy są podłączone do puszek, a ja chciałbym zrobić, żeby to było na wtyczke do gniazdka, gdyż garderoba może zmienić swoje miejsce niedługo. Potrzebuje 20 żarówek. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak zacząć taki projekt i jak łączyć te wszystkie kabelki ze sobą?
    z góry dziękuję za zainteresowanie.

0 13
  • #2 28 Sie 2009 12:31
    kuuczoo
    Poziom 26  

Po prostu wszystkie żarówki łączysz równolegle ze sobą i do tego kabel zasilający z wtyczką. Tylko musisz pamiętać o tym aby kabel był odpowiednio gruby do mocy wybranych żarówek.

0
  • #3 28 Sie 2009 12:44
    sztomi
    Poziom 16  

Równolegle, oczywiście jeśli to żarówki na 230 V i takim napięciem je chcesz zasilić. Musisz wówczas zastosować przewód o odpowiednim przekroju,
    a nie jakieś tam kabelki, bo przy 20 żarówkach nawet 40W'ych płynący prąd będzie rzędu 4 A.
    No ale 800 W to już mały piecyk :) nie będzie jej za gorąco przy takim lustrze ?
    Przemyśl lepiej oświetlenie diodami LED, lub zastosuj żarówki o naprawdę małej mocy.

0
  • #4 28 Sie 2009 16:58
    keszan
    Poziom 20  

Witam!
    Kol. Jakie 230V?
    Pomyślcie o strefach ochronnych.
    Żarówki popękają od wody,a czym to grozi?
    Moim zdaniem,jest to nie Halo.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 28 Sie 2009 17:21
    sztomi
    Poziom 16  

No właśnie.
    I to kolejny argument za oświetleniem LED :)

0
  • #6 28 Sie 2009 17:42
    keszan
    Poziom 20  

sztomi napisał:
    No właśnie.
    I to kolejny argument za oświetleniem LED :)

Tak jest, ale o napięciu 12V.
    Proszę kol. Byłeś pierwszy,podpowiadaj dalej.
    Adam :D

0
  • #8 28 Sie 2009 18:43
    HeSz
    Specjalista elektryk

novak100 napisał:
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Mam pytanie : czy oświetlenie Led da taki sam efekt? Myślałem głównie o takiego typu żaróweczkach: http://cgi.ebay.co.uk/Golfball-Bulbs-SES-E14-...ulbs?hash=item587dcb4591&_trksid=p3286.c0.m14

Wątpię! Ale to moje zdanie.
    Raczej dałbym coś takiego;
    http://www.febri.pl/index.php/displayid_popup...popuptpl_popup-img_id_11823_mode_proddet.html
    Pozdrawiam.

Dodano po 17 [minuty]:

keszan napisał:
    Witam!
    Kol. Jakie 230V?
    Pomyślcie o strefach ochronnych.
    Żarówki popękają od wody,a czym to grozi?
    Moim zdaniem,jest to nie Halo.
    Pozdrawiam.

Strefa ochronna dotyczy gniazd, a nie oświetlenia.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 28 Sie 2009 19:05
    keszan
    Poziom 20  

Witam!
    Kol. [/b]HeSz[b]
    Czyli mogę zainstalować lampkę podświetlającą, wykonaną z nierdzewki
    30cm nad zlewem?

0
  • #10 28 Sie 2009 19:21
    HeSz
    Specjalista elektryk

keszan napisał:
    Witam!
    Kol. [/b]HeSz[b]
    Czyli mogę zainstalować lampkę podświetlającą, wykonaną z nierdzewki
    30cm nad zlewem?

Ani normy, ani przepisy nie mówią o tym, że nie. Strefy ochronne dotyczą: natrysków, pryszniców, saun , basenów i kempingów. Jeżeli zostanie zachowana ochrona przeciwporażeniowa, to przeszkód prawnych nie ma.
    A ja zaproponowałem świetlówki energooszczędne w dodatkowej osłonie. Nawet polane strumieniem wody nie pękną ( to z doświadczenia empirycznego :D).
    A jak wyobrażasz sobie "Hoolywoodzkie oświetlenie" wykonane z led-ów?Chyba nie obejrzałeś zdjęcia w pierwszym poscie!
    Pozdrawiam.

0
  • #11 28 Sie 2009 19:55
    Zombek
    Poziom 16  

Witam

HeSz napisał:
    Strefa ochronna dotyczy gniazd, a nie oświetlenia.
    Pozdrawiam.

Proponuje w takim układzie montaż halogeniku 230V w wannie, a potem skok do niej(koniecznie napuścić wody) :D
    HeSz napisał:
    Ani normy, ani przepisy nie mówią o tym, że nie. Strefy ochronne dotyczą: natrysków, pryszniców, saun , basenów i kempingów. Jeżeli zostanie zachowana ochrona przeciwporażeniowa, to przeszkód prawnych nie ma.

Ciekawe, ciekawe... Proponuje sie ociupinkę doszkolić, albo nie dawać szkodliwych porad!

HeSz napisał:
    Nawet polane strumieniem wody nie pękną (to z doświadczenia empirycznego :D).

Jak kolega lubi takie dające dreszczyk emocji niebezpieczne doświadczenia to jego sprawa.

Małe co nieco na temat instalacji w łazience >>>
    Link

Do autora. Proponuje wszystko zrobić z głową, bo to nie żarty. Instalacja na 12V. LED jako oświetlenie przy makijażu raczej się nie sprawdzi, ze względu na oddawanie barw. Polecał bym firmowe żarówki halogenowe(spłaci sie w rachunkach za prąd). Tanie chińskie dają mniejszy strumień światła niż firmowe odpowiedniki o tej samej mocy.

W ogóle mówimy o toaletce w łazience? Jeśli to sypialnia itp to sprawa napięcia nie dotyczy tego tematu(może być 230V)

Pozdrawiam

0
  • #12 28 Sie 2009 20:05
    HeSz
    Specjalista elektryk

Zombek napisał:
    Witam
    Małe co nieco na temat instalacji w łazience >>>
    Link
    Pozdrawiam

Zauważ, że publikacja dotyczy otoczenia prysznica, a nie umywalki:D
    Pozdrawiam.

0
  • #13 28 Sie 2009 20:13
    keszan
    Poziom 20  

Kol.HeSz

Od kiedy to strefy ochronne,
    nie dotyczą w łazienkach ?
    Fotkę obejrzałem.
    A podświetlenie LED, proponuje kol.sztomi.
    Pozdrawiam.:D

0
  • #14 28 Sie 2009 20:21
    Akrzy74
    Poziom 39  

A ja proponuję koledze novak100 aby ciągle mówił swojej dziewczynie, że jest piękna jak... (każdy sobie coś wymyśli) i wtedy nie będzie potrzebowała tak ozdobionej toaletki :wink:

A tak na poważnie- novak100 zamykam ten temat.
    Proszę przypomnieć sobie regulamin- a w szczególności zasady wklejania zdjęć!

Ps. Jeśli jednak chcesz doprowadzić sprawę "wypasionej toaletki" :wink: do końca, to czekam na PW...

Napisz też, czy toaletka będzie wyposażona w wszelkiego rodzaju atrakcje wodne i czy będzie stała w łazience (bo mi skłócisz fachowców).

0