Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prędkościomierz skoda oktawia 2001r 1,9 sdi

pajączek25 28 Aug 2009 12:47 2282 3
    pajączek25
    Level 11  
    Witam, jak już wyżej wspomniałem mam problem z licznikiem w skodzie oktawi, chwilę pokazuje prędkośc potem wskazówka opada do 0 i za chwilę pokazuję aktualną prędkośc. Wymieniłem prądniczkę ale to nic nie zmieniło
    hubert04
    Level 24  
    przewody do licznika lub poluzowane złącza bądz zimne luty w liczniku
    Marian B
    Level 37  
    Typowa usterka w Octavii. Gdy już licznik będzie wymontowany, należy polutować wszystko co się da na płytce, a szczególnie wyprowadzenia stabilizatora, oraz elementy w pobliżu tego stabilizatora, koniecznie po obu stronach płytki. Na spodniej stronie płytki, pod stabilizatorem jest kilka elementów SMD, i od temperatury często są złe luty tych elementów. Aby dostać się do zakrytej strony płytki, trzeba zdjąć wskazówki, oraz tarczę skali. Wszystko ładnie da się rozebrać. Aby nie było przekłamań przy zakładaniu wskazówek obrotomierza i prędkościomierza, należy je nałożyć na podłączonym liczniku i przy włączonym zapłonie (silnik nie pracuje) ustawiając dokładnie na zero.
    pajączek25
    Level 11  
    Witam, okazuje się że przyczyną był ślimak w skrzyni biegów, po pewnym czasie licznik przestał w ogóle pokazywac prędkośc. Podłączyłem starą prądniczke i napędzając wiertarką licznik pokazuje bez zarzutu. Czyli problem tkwi w skrzyni biegów
    Uważam temat za zamknięty.