Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra, problem z zamkiem drzwi kierowcy

28 Sie 2009 12:54 10447 15
  • Poziom 9  
    Witam, jest to mój 1 post na tym forum, więc chciałbym wszystkich na początek przywitać ;)
    Mój problem polega na tym, że drzwi mogę otworzyć tylko od środka. Po włożeniu kluczyka do zamka nie mogę go wcale przekręcić. Ponadto klamka nie ma naciągu-czyli jeśli zamek jest otwarty i pozostaje mi tylko otworzyć drzwi to owszem otworze klamką, ale sama klamka nie powraca do pierwotnej pozycji. Jaka może być przyczyna tej usterki? Co może być uszkodzone?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Witam ,należy zmienić wkładkę zamka .W zależności od modelu cena nie jest wygórowana ,ewentualnie poszukaj na szrotach ....czasami pozwalają znaleźć i samemu wymontować! .powodzenia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    czeka cię wymiana klamki
  • Poziom 9  
    krys06 napisał:
    należy zmienić wkładkę zamka

W sumie tak myślałem na początku. Ale tak by było jakbym tylko mkluczykiem nie mógł poruszyć, a tak nawet klamka nie ma naciągu.

owik napisał:
    Zamknąć z zewnątrz kluczykiem możesz?

Nie, nie mogę ani zamknąć, ani otworzyć. Wogóle kluczykiem nie mogę ruszyć.

owik napisał:
    Hmmm...więc wymiana wkładki załatwi sprawę? Może wymiana klamki?
    Może warto zdjąć tapicerkę, wyjąć zamek z klamką i mechanizmem sterowania, umyć to wszystko, przedmuchać sprężonym powietrzem i sprawdzić co jest uszkodzone? Bo sama klamka do wkładki zamka ma się nijak. Trzeci zaraz przyjdzie i powie: wymień wszystko co się da. W świetle waszych wypowiedzi, będzie to najbardziej trafna porada.

Spróbuje, jutro(dzis;)).
  • Poziom 16  
    Witam...
    Mam podobny problem w mojej Astrze...
    Roznica polega na tym ze zamki i central funkcjonuja,ale klamka nie wraca...zarowno w dzwiach od strony kierowcy ,jak i pasazera...to chyba jedna z chorob tych modeli opla...

wyglada na to ze sa to u Ciebie dwie niezalezne usterki...
  • Poziom 9  
    1Remus napisał:
    Mam podobny problem w mojej Astrze...
    Roznica polega na tym ze zamki i central funkcjonuja,ale klamka nie wraca...zarowno w dzwiach od strony kierowcy ,jak i pasazera...to chyba jedna z chorob tych modeli opla..

Bardzo możliwe. U mnie w drzwiach pasażera są już luzy w klamce. Co prawda klamka wraca, ale nie ma mocnego naciągu.

Dziś rozebrałem drzwi. Późno zacząłem dlatego po zdjęciu klamry na podnośniku szyb zakończyłem pracę.. Kto wymyślił taka beznadziejną klamrę w kształcie litery 'omega'? :(
    Może w poniedz dokończę..
  • Poziom 16  
    Napisz czy jest to do naprawienia, czy musze kupic klamke...
  • Poziom 9  
    1Remus napisał:
    Napisz czy jest to do naprawienia, czy musze kupic klamke...

Tego jeszcze nie wiem. Napisałem, że skończyłem rozbieranie drzwi po nieszczęsnej klamrze.. Ale skoro luzy wzrastają stopniowo (w moim przypadku) to jest to jakieś zużycie. Jakby było uszkodzenie mechaniczne to popsuło by się 'nagle'.
    Poszperam po niedzieli :arrow: napiszę na forum.

owik napisał:
    No ale dumy nikt Ci nie zabierze, jak to sam zrobiłeś.

Ot i to.:D:
  • Poziom 9  
    A więc tak: Uszkodzona była wkładka, która nadaje się już tylko do wymiany. Może i dałoby się coś zrobić, ale jakbym ją naprawił to pewnie i płaskim śrubokrętem bym te drzwi otworzył ponieważ jest już wyrobiona poprzez liczne próby otwierania drzwi "na siłę". Bezpieczniej będzie wydać te 15-20 zł na nową wkładkę wraz z kluczykami.

Co do niewracającej klamki, to problem tkwił w ułamanej z jednej strony sprężynce, która odpowiada za naciąg klamki. Na zdjęciu wyraźnie widać to uszkodzenie. Mam nadzieję, że będę mógł gdzieś taką nabyć.
    opel astra, problem z zamkiem drzwi kierowcy
  • Poziom 16  
    Dzieki serdeczne za informacje...
    Prawdopodobnie u mnie bedzie ta sama usterka...Nie sadze ze dostanie sie sama sprezynke...obym sie mylil!!!...Ja chcialem kupic w Oplu zabespieczenie wtyczki ktora dochodzi do aparatu zplonowego...powiedzieli mi ze trzeba kupic cala wiazke,ktora kosztuje pare set zl...na szrocie nie znalzlem...

Jeszcze raz dziekuje...
    Pozdrowionka...
  • Poziom 9  
    Założyłem wkładkę.. I pojawił się problem. Co zrobiłem źle, że teraz cokolwiek bym nie włożył do wkładki to otworze drzwi? tzn nawet nie muszę włożyć całego kluczyka.. Proszę o odpowiedź. :(
  • Poziom 16  
    Witaj...
    Nie wiem jak wyglada dokadnie wkladka zamka w oplu...Ale powinny znajdowac sie tam zapadki (male blaszki) ktore chowaja sie po wlozeniu kluczyka...Po wyjeciu wystaja na zewnatrz blokujac obracanie sie wkladki...Przestawiajac je mozna dopasowac stary kluczyk...Trzeba uwazac zeby nie zgubic malutkich sprezynek ktore wypychaja te zapadki...