Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwo hamulca

08 Cze 2004 17:22 2156 6
  • Poziom 13  
    Mam taki problem(ponowiłem temat, bo nadal coś nie tak):Serwo działa powiedzmy trzy razy a potem już nie, przejadę kawałek i znowu działa przez trzy naciśnięcia. Co jest przyczyną? Silnik 1.9D, podciśnienie do serwa jest podawane przez pompę próżniową przykręconą do głowicy, ma napęd od wałka rozrządu.
    Przwód wymieniłem, pompa próżniowa chyba działa dobrze, podciśnienie rośnie wraz z obrotami silnika...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na przewodzie pompy próżniowej masz taki zaworek jednokierunkowy - sprawdż go
  • Poziom 13  
    witam, co to za auto-moze na serwie jest uszczelka zerwana(uszczelnienie pompa h-ca z serwem)
  • Poziom 13  
    Jest to Renault Clio I, '92. Na przewodzie nie ma żadnego zaworka. Krócieć który wychodzi z serwa rzeczywiście wydaje sie być luźny, tylko sprawdzałem w innym aucie i tam jest tak samo, ale sprawdzę to jeszcze.
  • Poziom 13  
    Zlokalizowałem zaworek, przy okazji go połamałem przy montażu ale wydawał się sprawny, jak już go zdobedę to zobaczę czy to coś pomogło...
  • Poziom 12  
    musisz rówierz sprawdzić wydajność vacumpompy , może być że przy zapotrzebowaniu na podciśnienie brakuje go , to trochę żle brzmi ale wiesz o co chodzi
  • Poziom 18  
    Słuchaj ja miałem ten sam objaw w Citroenie. Odpowietrzałem hamulce , wymieniałem płyn hamulcowy i na kilka naciśnięć było okej a potem pedał wpadał i już! Okazło sięże padłą uszczelka wewnątrz pompki. Cena kompletu naprawczego to ok 7zł. i trochę zabawy z przekładaniem