Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz na COM nie działa, mimo że na innym komputerze działa

28 Sie 2009 18:17 2009 8
  • Poziom 16  
    Witam, na płycie PBA 634468-810 z Pentium I nie mogę sprawić by mysz ruszyła. Bawiłem się ustawieniami Serial Portu ale dalej nie działa. BIOS nie wykrywa myszy przy starcie, w Setupie cały czas Not Installed. Zamieniłem na płycie COM 1 z COM 2 i dalej nic. Na podobnym staruszku z 486 szczur działa bez żadnego ustawiania. Aha, mysz posiada przełącznik z dwiema pozycjami: MS AM i PC AT. Z góry dzięki!
  • Spec od komputerów
    Port masz wlaczony w biosie? Sledz poprawnie podlaczony?
    Jaki masz system?
  • Poziom 16  
    Witam

COMy na śledziu występowały w dwu wersjach z różnymi połączeniami wewnętrznymi. Jeśli nie posiadasz oryginalnego kompletu tu upatrywał bym przyczyny.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Opcji włączenia nie ma, jest po prostu ustawienie albo Disabled. Na pewno poprawnie podłączyłem. Mam Damn Small Linux.

Nie mam pojęcia czy są oryginalne. To nie był mój komputer.
  • Poziom 16  
    Wersja pierwsza

DB9 - IDC 10 (złącze na płycie)

1 - 1
    2 - 3
    3 - 5
    4 - 7
    5 - 9
    6 - 2
    7 - 4
    8 - 6
    9 - 8

Wersja druga jest łączona zgodnie z numeracja pinów 1-1 ... 9-9 Niestety w tamtych czasach producenci kombinowali i w grę może wchodzić inne nieznane mi połączenie (chociaż na kilkadziesiąt staruszków, które przeszły przez moje ręce nie spotkałem nic innego) Sprawę wyjaśnił by manual, niestety biednego Intela nie stać na utrzymanie kawałka serwera ze starymi maualami :D Płyta nazywa się Intel Advanced/ZP
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    KLIK - sam wrzucałem :) Rzeczywiście, zgadza się! Zaraz zabieram się za przeróbkę tasiemki.
  • Poziom 16  
    Niestety, nie mogę zmusić szczura do działania. Próbowałem naprzemiennie (1,3,5...) i po kolei (1,2,3...), podłączałem wtyczkę odwrotnie. I dalej nic. Jakieś propozycje?
  • Poziom 16  
    A wiecie może gdzie na Warmii/Mazurach można kupić takie gniazdo COM 9 pin na śledziu? Nie chcę korzystać ze sklepu internetowego, bo przesyłka wyniesie więcej niż wartość sprzętu :D

I jeszcze jedno: jakby i to nie pomogło, to ile wezmą w serwisie za sprawdzenie, ewentualnie naprawę. Chcę tego komputra oddać starym do grania.
  • Spec od komputerów
    Jakiś nowszy może nie obsługiwać myszy seryjnej bez odpowiedniego przełącznika w czasie uruchamiania.