Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera płytka sterująca obrotami dmuchawy

28 Sie 2009 19:39 3121 2
 • Poziom 11  
  Witam.
  Dla większości z Was to banalne , ja jednak nie mogę się doszukać ...

  Nissan Primera 1995 , wymontowałem płytkę która steruje obrotami dmuchawy . Wyczytałem że tam będzie właśnie usterka bo nie mam trzech biegów dmuchawy , jest tylko 4 który jak się już dowiedziałem nie biegnie przez płytkę . Teraz tak , jest faktycznie uszkodzona w trzech miejscach , wydaje mi się że były tam jakieś małe oporniki których już niestety nie ma . Wyczytałem że można to zalutować i będzie działało ale nie długo . Teraz rzecz która mnie gnębi . Czy opór stawiały właśnie te rezystory które tam były ?? bo z kolei czytałem też wypowiedz że te różnej szerokości ścieżki które się tam znajdują są elementami oporowymi . Był bym bardzo wdzięczny jeśli by mnie ktoś uświadomił w tej sprawie , bo nie wiem czy ma sens zamykanie obwodu ""na krótko""

  Dziękuję i Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Elementami oporowymi są ścieżki, natomiast te elementy których nie ma to rodzaj bezpieczników. Można to zlutować, ale przestanie wtedy pełnić swoją funkcję i przy ponownym wystąpieniu warunków w których te elementy się spaliły tym razem może uszkodzić się ścieżka oporowa, a tego już się nie naprawi.
  Fakt, że spaliły się wszystkie trzy może świadczyć o jakiejś głębszej przyczynie. Zbyt duże opory pracy wentylatora i za duży pobór prądu lub (jesli płytka jest zamontowana wewnątrz kanału nawiewu) za słaba intensywność jej chłodzenia spowodowana np zużytym filtrem kabinowym.
 • Poziom 11  
  Dziękuje bardzo . Teraz wiem już wszystko , wymyśle jakieś zamienniki do brakujących zabezpieczeń . Dzięki kolego Javoreczek bo szczerze mówiąc nawet bym się nie zastanawiał dlaczego poleciały wszystkie 3 ,a to faktycznie dziwne

  Pozdrawiam