Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastecook LCL-518AZ - ciągła praca kompresora

ws3031 28 Sie 2009 21:08 5673 5
  • #1 28 Sie 2009 21:08
    ws3031
    Poziom 1  

Moja lodówka Mastercook LCL-518AZ nie wyłącza się, sprężarka pracuje bardzo głośno i słychać jakby się coś przelewało lub było zapowietrzone (jakby w jakimś układzie było powietrze), chłodziarkozamrażarka ma 2 pokrętła jeden na zamrażalnik drugi na lodówkę. Teraz moje pytanie czy termostat jest jeden czy 2?? jak mogę go wyciągnąć i jak mogę go sprawdzić?? Ten sprzęt ma 3 lata więc nie chciałbym go jeszcze złomować, tym bardziej że w kieszeni pustki[/i]

oto zdjęcia mojej lodówki z tyłu jest tam taka kostka z której wychodzą 2 przewody miedziane jeden grubszy ok 4mm do miedzianej bańki a dalej pod spód lodówki i 2 cienkie z którego jakby coś ciekło co widać na zdjęciu 2

Widzę że jedyna odpowiedź na jaką mogę liczyć w tych postach to taka że sam sobie odpowiem.

0 5
  • #2 29 Sie 2009 21:57
    Mistrz
    Poziom 13  

Witam.
    Wygląda na to, że uciekł gaz z układu. Jeżeli uszkodzony byłby termostat, a układ chłodzenia sprawny to wszystko w lodówce by zamarzło przy jej ciągłej pracy.

0
  • #3 10 Wrz 2009 21:57
    luke-z
    Poziom 16  

Sprawdź, czy za sprężarką (strona tłoczna) podczas pracy, rurka miedziana jest gorąca. Ale najprawdopodobniej uciekł czynnik chłodzący, lub jest go zbyt mało. Dobrze jest ją odstawić z użytku, bo można zatrzeć sprężarkę.

0
  • #4 12 Wrz 2009 00:09
    hurtovnik32
    Poziom 17  

Uciekł czynnik chłodzący.Agregat pracuje cały czas gdyż na termostacie nie ma zadanej temperatury.Jeśli chodzi o lodówki Mastercook to jest to częsta usterka.Przed ewentualnym uzupełnieniem proponuje sprawdzić szczelność układu.

0
  • #5 18 Wrz 2009 22:04
    wosokol
    Poziom 20  

Ciągła praca kompresora i "bulgotanie"może być spowodowane jak poprzednik stwierdził:
    1. wyciekiem( najczęściej w tych modelach rozszczelnienie następowało w dolnej części parownika - po lewej stronie widać dwie rurki aluminiowe. jeśli są one tłuste i czuć zapach oleju to jest do wymiany parownik zamrażarki ale jest to operacja nie dość że skomplikowana to jednorazowa- czyli duże ryzyko niepowodzenia operacji)
    2. Silnym zaolejeniem parownika zamrażarki. Do wymiany parownik zamrażarki. Tu dodatkowo powinna być wymieniona sprężarka (od niej pochodzi nadmiar oleju). Wtedy już jeśli naprawa ma być odpłatna to odradzam naprawy (wysokie koszty i niskie szanse naprawy).
    A propos pierwszego zdjęcia : na zdjęciu widać elektrozawór który przełącza obieg czynnika w układzie. te slady jakby wycieku to wyglądają mi na resztki lutowania/spawania. Jeśli na zewnętrznych nie ma śladu oleju( wyczuwalne na dotyk) na połączeniu rurek to nie ma co tam szukać ewentualnego wycieku.

0
  • #6 18 Wrz 2009 22:17
    wojhel
    Poziom 9  

Mistrz napisał:
    Witam.
    Wygląda na to, że uciekł gaz z układu. Jeżeli uszkodzony byłby termostat, a układ chłodzenia sprawny to wszystko w lodówce by zamarzło przy jej ciągłej pracy.
    Ja osobiście miałem AMICA i identyczne objawy (a sprzęt na gwarancji) przyjechał serwis i d... 250zł za lutowanie układu + napełnienie czynnikiem.

0