Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie polecacie Gwizdki???

devolt 08 Cze 2004 19:06 2759 15
  • #1 08 Cze 2004 19:06
    devolt
    Poziom 21  

Hej potrzebuje jakis wmiare dobrych i tanich tweeterow do samochodu co polecacie cena jaka mi odpowiada to do 50zł czy kupie cos sensowengo za te pieniądze?? Co myslicie o Tweeterach firmy Pyle czy Boschman??

Pzdr Devolt

0 15
  • #2 09 Cze 2004 16:17
    ar2rek.w
    Poziom 18  

jesli zalezy ci tylko na wysokich tonach bez zadnej jakosci to mozesz brac ale nie licz na zbyt wiele

0
  • #3 09 Cze 2004 16:30
    djlj24
    Spec od car audio

Pyle da się przeżyć, buszmanów nie. Lepiej dołożyć już niewiele i wybór się zwiększa.

0
  • #4 09 Cze 2004 17:09
    devolt
    Poziom 21  

niewiele tzn ?? Jaką kwotą powinieniem dysponowac zeby wybrac cos lepszego???

0
  • #5 10 Cze 2004 00:34
    ar2rek.w
    Poziom 18  

poszukaj w ofertach np JBL Alpine Hertz. MacAudio najprostszy model kosztuja kolo 100zl i naprawde sa spoko

0
  • #6 14 Cze 2004 22:17
    un_black
    Poziom 15  

a miedzy JBL, Alpine i Hertz co byscie polecili ?? ;)

również się rozglądam za nowymi piździkami do autka, tylko wlasnie.. co wybrac?

0
  • #7 14 Cze 2004 22:19
    un_black
    Poziom 15  

devolt napisał:
    Hej potrzebuje jakis wmiare dobrych i tanich tweeterow do samochodu co polecacie cena jaka mi odpowiada to do 50zł czy kupie cos sensowengo za te pieniądze?? Co myslicie o Tweeterach firmy Pyle czy Boschman??

Pzdr Devolt

Na allegro dostaniesz piździki Blaupunkta albo Philips ( oznaczone jako tweetery marki VW - ale robione na licencji ) za jakies 13 zl za komplet, cos podobnoego mialem w mojej skodzie octavii.. mialem bo po dwoch latach jeden zaczal mi trzeszczec i wymienilem na jakis inny, a drugi od niedawna mi nawala.. ciekawe co to jest z tym trzeszczeniem ?

0
  • #8 11 Maj 2005 12:19
    r4pc10
    Poziom 15  

Sory za odgrzebywanie, ale nie chciałem zakładać nowego tematu, a pytanie mam pasujące tutaj.

Co myślicie o tych syczkach? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50628058
    Miałem okazję kiedyś słyszeć zestaw 5.1 tej firmy, rewelacja... Proszę o odpowiedź w miarę szybką =]

0
  • #9 11 Maj 2005 12:29
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cena za sztukę tych bose - 44, czyli za dwa 88 + oszty przesyłki....
    Najpierw zastanów sie jakie chcesz te wysokotonówki. Jak masz na nie miejsce w aucie, to kup coś, co będzie pasowało w oryginalne miejsca. Jest firma Sonavox, która robi zamienniki łośników do aut. Niedrogir to jest. Jakośc nie rewelacyjna ale za te pieniądze, to dobry zakup.
    Jeżeli nie ma miejsca w aucie na wysokotonówki, to polecam coś uniwersalnego z pakietem montażowym. Tu rozejrzyj się za Hetrzami, Phonocarami, JBLami, Blaupunktami (nie wiem czy występuja oddzielnie, w zestawie 2*16,5 + tweetery kosztuje to około 250 zł.). Osobiście odradzałbym Sony (czerwone pudełko, naprawdę małe głośniczki - tylko w ostateczności, gdy nie ma więcej miejsca).
    Te wysokotonówki montowane seryjnie w autach, to z reguły najniższa klasa. I często miałem okazję je wymieniać na coś lepszego.

0
  • #10 11 Maj 2005 12:37
    r4pc10
    Poziom 15  

Miejsca jest sporo [duże auto]. A co z jakością tych syczków? Będą grały lepiej niż seria w starych renówkach ? [R21]

Sprostowanie:
    "Cena obejmuje komplet 2szt". Czyli cena nie jest wygórowana :/

0
  • #11 11 Maj 2005 16:22
    ar2rek.w
    Poziom 18  

skoro BOSE montuje sprzet w S klasie ta watpie zeby to byla kisza, zreszta bose to nie tylko sprzet samochodowy, zajmuja sie tez chyba naglasnianiem imprez. firma dobra na pewno

0
  • #12 11 Maj 2005 16:27
    devolt
    Poziom 21  

hej jak je kupisz to napisz jak sie sprawują bo sam sie zastanawiam

Pzdr Devolt

0
  • #13 11 Maj 2005 17:08
    ciapata
    Poziom 11  

Bose robi przedziwaczne systemy do samochodow, przynajmniej do Alfy i Lancii. Aktywne glosniki w zamknietych komorach, chore impedancje (chyba 0,5 Ohm), gra przyzwoicie, ale inzynierowie z Bose to chyba maniacy dudniacego basu.

To, ze w S klasie montowane jest Bose, nie swiadczy, ze to jest dobre. Przeciez S klasa wcale nie musi grac dobrze. Wazne, ze na glosnikach jest napis znanej firmy, zeby sie mozna bylo pochwalic znajomym. Kolejnym przykladem takiego podejscia do sprawy jest Volvo S80. Po co komu system 5.1 w aucie, w ktorym nie ma nawet kolorowego wyswietlacza? Efekt jest taki, ze oprocz muzyki z przodu, dochodza jakies przefiltrowane jeki z tylnych glosnikow.

Podejscie ludzi do tego systemu jest zaskakujaco pozytywne. "slyszysz, jak fajnie slychac z tylu?" Ale po co? Przeciez z tylu nie powinno byc nic slychac, chyba ze plyta byla nagrywana w blaszanym garazu.

No to do sedna:
    Jesli jestes pewien, ze te syczki Bose nie sa jakies powydziwaczane - bierz. Na pewno beda lepsze, niz Renault. Nie wiem jak w starych, ale w nowych Renault jest chyba najgorsze z najgorszych seryjnych naglosnien, jakie slyszalem.

PZDR

0
  • #14 11 Maj 2005 19:02
    mukade
    Poziom 31  

A ja mam inne pytanko. Mój ojciec chce żebym mu założył DLS c-6 (16cm) do przednich drzwi w passacie combi 2004. No i wpadł na taki pomysł że może by zostawić fabryczne syczki przy lusterkach a wymienić sam kickbas. Ja mu odradzam, a co wy na to? Pozdro.

0
  • #15 12 Maj 2005 00:56
    r4pc10
    Poziom 15  

ciapata napisał:

Podej¶cie ludzi do tego systemu jest zaskakuj±co pozytywne. "s³yszysz, jak fajnie spychaæ z tylu?" Ale po co? Przecie¿ z tylu nie powinno byæ nic spychaæ, chyba ze p³yta bul± nagrywana w blaszanym gara¿u.

Ale z ty³u musi co¶ graæ =] Po co dawaæ muzê na full jak mo¿na s³uchaæ normalnie i pasa¿erowie siedz±cy z ty³u nie narzekaj±, ¿e cicho gra...

ciapata napisał:

No to do sedna:
    Jesli jestes pewien, ze te syczki Bose nie sa jakies powydziwaczane - bierz. Na pewno beda lepsze, niz Renault. Nie wiem jak w starych, ale w nowych Renault jest chyba najgorsze z najgorszych seryjnych naglosnien, jakie slyszalem.

powydziwaczane??? o so chosi?

Je¶li chodzi o starsze modele to siê wypowiem. Syczki jak syczki, miejsce nie bardzo, detali ma³o... przednie boczki 16cm Philipsa daj± radê, gdyby nie skacz±ca, stara tapicerka [ale to ju¿ siê skoñczy w tym tygodniu], tylne philipsy równie¿ 16,5 graj± znacznie lepiej ni¿ przednie [ten sam model!] ze wzglêdu na komorê jaka siê z baga¿nika zrobi³a [nie za szczelna bo autko to HB, ale zawsze jaka¶ - w koñcu to nie 25cm g³o¶niki]. Philipsy te maj± tzn. sto¿ek wysoko-tonowy [niektóre car-tonsile posiadaj± takowe]. Przyznam, ¿e jak na seriê graj± bardzo ³adnie.

Pozdrawiam.

0
  • #16 13 Maj 2005 17:37
    ciapata
    Poziom 11  

r4pc10 napisał:

Ale z ty³u musi co¶ graæ =] Po co dawaæ muzê na full jak mo¿na s³uchaæ normalnie i pasa¿erowie siedz±cy z ty³u nie narzekaj±, ¿e cicho gra...

Zalezy, kto co potrzebuje. Jesli montujesz glosniki z tylu, zeby pasazerowie z tylu tez mogli sluchac muzyki, niestety psujesz scene muzyczna. Poogladaj porzadne, bardzo porzadne zabudowy audio - tam, gdzie systemy sa robione pod katem maksymalnej jakosci dzwieku, nie ma glosnikow z tylu. W systemach z procesorami dzwieku, nawet z przodu, na miejscu pasazera, dzwiek (scena) jest duzo gorszej jakosci, niz na miejscu kierowcy.

r4pc10 napisał:

powydziwaczane??? o so chosi?

To takie bardzo, bardzo dziwaczne, niestandardowe ;)

0