Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia problem z ogrzewaniem tylnej szyby

wieza 28 Aug 2009 22:58 10238 3
 • #1
  wieza
  Level 2  
  Mam skode octavie 1.9 tdi z 2000 roku i nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby,a takze w tylnich drzwiach nie dziala centralny zamek, a szyba w tych drzwiach przy opuszczaniu i podnoszeniu zacina sie .$$$$
 • #2
  Elektron 125
  Level 18  
  Jeżeli chodzi o podgrzewanie szyby to sprawdź bezpiecznik, odnośnie centralnego zamka i szyby to musiałbyś ściągnąć tapicerkę i boczek z drzwi i zobaczyć czy szyba o coś się nie przycina a jeżeli chodzi o centralkę to zobacz czy siłownik podczas otwierania i zamykania pracuje.
 • #3
  wieza
  Level 2  
  Bezpieczniki sprawdzalem sa w porzadku, centralny zamek dziala w reszcie drzwi tylko w tych jednych nie dziala ,kupilem ta skode miesiac temu centralny i szyby dzialaly w trzech drzwiach poprawnie tylko w tych jednych centralny i szyba nie dzialala,sprawdzilem kostke w slupku drzwi i byly przeciete dwa kabelki zlutowalem je i szyba zaczela dzialac w tych drzwiach ale sie przycina i reszta szyb robi to samo ale przed zlutowaniem reszta szyb chodzila dobrze.Jak wypne kostke z tych zepsutych drzwi to reszta szyb pracuje poprawnie . Moze sterowni poszedl w tych drzwiach?
 • #4
  supermario_x
  Level 11  
  W kwestii ogrzewania tylnej szyby szyby jeżeli umieszczona ona jest w otwieranych drzwiach to warto sprawdzić czy nie przerwał się przewód w miejscu zginania na wysokości zawiasów wspecjalnej osłonce"harmonijce"lub jeżeli masz styczniki wtym miejscu to ich stan elektryczny i mechaniczny.
  W kwestii elektryki w drzwiach to propnuję spowrotem przerwać te przewody kóre sam zlutowłeś i zobaczyć czy sytuacja wróci do stanu zaraz po kupnie .Jeżeli tak to może żle polączyłeś te dwa kabelki i musisz inaczej je podłączyć