Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 Clarion PU-9970 zablokowałem przez pomyłkę

29 Sie 2009 02:06 6142 10
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie.
    Znam kod ale go pomyliłem po wymianie akumulatora w moim Pugu.
    Radio jest zablokowane, tzn. na wyświetlaczu są ----
    Przytrzymując klawisz BND i główny ON można włączyć radio na około 3 min.
    Później znowu wyświetla się ----, a jak wtedy przytrzymam chwilę dłużej BND, to na wyświetlaczu pojawia się ====
    Co zrobić, by pojawił się znowu napis CODE
  • Poziom 30  
    Włącz radio, przekręć kluczyk w stacyjce i czekaj, po odczekaniu kary (1,2h) powinna puścić blokada i wskoczy Code.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno co zauważyłem to to, że teraz muszę przekręcić kluczyk w stacyjce chociaż na pierwszą pozycję (świeci się lampka akumulatora) by włączyć radio, tzn. tylko podświetlić jego wyświetlacz.
    Dawniej mogłem włączyć muzę bez wkładania kluczyka do stacyjki.
    Czy muszę odpalić auto z włączonym radiem, czy wystarczy przekręcić kluczyk na pierwszą pozycję.
    Bez odpalania to już 1h czekałem, a potem ok. 45min jeździłem i dalej dupa.
    Szkoda, bez radyjka to już jakoś inaczej - kupczaście jakby.
  • Poziom 21  
    Witam załącz zapłon włącz radyjko naciśnij BND raz wpisz kod i radyjko musi zagadać,chyba że ktoś go męczył bez odpowiedniego kodu to wtedy pozostaje udać się do fachowca.
  • Poziom 9  
    szapet, przeczytaj dokładnie mój pierwszy post i nie pisz tego, co już wiem.
    Znam kod, ale napis CODE się nie pojawia po przytrzymaniu klawisza BND.
    Pojawia się natomiast ==== (podwójna kreska, nie mylić z pojedyńczą kreską ---- ).
    Jakoś nie mogę doczekać się minięcia tej kary 1-2h, ale mam nadzieję, że w końcu minie.
    Może znacie jakiś sposób na szybki reset, np.: przestawianie zworek na chwilę czy coś takiego. Nie wyjmowałem tego radia ale nie podejrzewam, żeby to było jakoś bardzo skomplikowane. W końcu to radio ma 10 lat.
  • Poziom 21  
    Witam czytałem wszystko co napisałeś więc nie nerwicuj się, po wpisaniu błędnego kodu i odczekaniu kary można wpisywać poprawny kod, dlaczego twoje radio nie chce przejść w tryb code in powodów trzeba szukać w eepromie. Pozostaje podjechać do fachowca za nie wielką opłatą radio ożyje na nowo pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam
    Na początek zaznaczam że mam kod od nowości, ale u mechanika ktoś wklepywał zły kod i radio po wciśnięciu BND wyświetla 4 podwójne kreski, nie pomogło włączenie na 9 godzin przy przekręconym kluczyku na pierwszą pozycję, nic się nie zmienia na wyświetlaczu, a może ma być włączony zapłon? Proszę o pomoc tych którzy mieli tak samo a uporali się z tym problemem
  • Moderator Radia Samochodowe
    Zapłon na 100% powinien być włączony. :idea:
  • Poziom 11  
    Pierwsza próba to 9 godz. na pierwszej pozycji stacyjki, druga próba to ponad 2 godz. na włączonym zapłonie, trzecia to odłączony aku na całą noc i to samo, cały czas cztery kreski, po przytrzymaniu BND następne cztery pod nimi. Uruchamia się jedynie na trzy min. po przytrzymaniu BND i włączeniu, zrobiłem tak tylko raz żeby sprawdzić. Mój poprzedni Clarion w starym Peugeocie pozwalał na nieskończoność wklepywania nieprawidłowego kodu, a tu niespodzianka, mam legalne, mam kod a Clarion traktuje mnie jak złodzieja. Co zrobić ?
  • Moderator Radia Samochodowe
    Jeśli nie pozwoli na wpisanie kodu przy włączonym akumulatorze z poziomu użytkownika nic już nie zrobisz. Pozostaje udać się do serwisu RTV , który zajmuje się radiami.
  • Poziom 11  
    Tak też zrobiłem, udałem się do mądrego człowieka który wyjął radio w pięć sekund (dwa zatrzaski) wylutował pamięć, wyczyścił błędy komputerem, wlutował, podłączył radio i działa :D, całość dziesięć minut, koszt 30 złotych - (cena mojej głupoty). podobno ten model Clarion'a (z RDS) nie daje możliwości odczekania kary, blokuje na amen. Dziękuję za pomoc.