Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klawiaturą (Nokia 5310 Xpress Music)

Arounder 29 Sie 2009 10:09 6699 8
  • #1 29 Sie 2009 10:09
    Arounder
    Poziom 9  

Mam problem z klawiaturą w Noki 2310 Xpress Music. Telefon pożyczyłem bratu na Regaty (taka impreza nad zalewem Siemianówka) i tam go rozwalił chyba go zdeptał bo ma wgięcie na górze obudowy (koło głośnika do rozmowy). Jak włączam telefon to czasami klawiatura nie działa znaczy te przyciski nie cyfrowa część tylko górny panel klawiatury (zielona słuchawka , czerwona słuchawka itp.). A kiedy włożę kartę SIM z kodem PIN to wogóle masakra... . Da się coś zrobić z tą klawiaturą ?.

Popraw temat inaczej poleci do kosza

Mod poochone

1 8
  • Pomocny post
    #2 29 Sie 2009 11:11
    arem
    Poziom 39  

najpierw trzeba dokładnie obejrzeeć telefon - jak jest po takich przejsciach , to mogą być uszkodzone jakies elementy na płycie , jeśli nic nie widac to wymienic folie klawiatury / płytkę klawiatury - jak niektórzy to nazywaja:)/
    Regaty !!!- sprawdzic czy nie został zamoczony/zawilgocony - tez może być tego przyczyna.

0
  • #3 29 Sie 2009 13:22
    Arounder
    Poziom 9  

Nie nie został zamoczony / nawilżony :P No spróbuję tą folie wymienić.

0
  • #4 29 Sie 2009 23:35
    rafik71
    Poziom 16  

Folia raczej nic nie da. Sprawdź czy nie jest przerwana tasiemka od płytki klawiatury (lewy dolny róg patrząc od tyłu telefonu) A jeśli jest cała to ja stawiam na lustro albo przerwy w ścieżkach płyty głw

0
  • #5 30 Sie 2009 10:33
    arem
    Poziom 39  

rafik71 napisał:
    Folia raczej nic nie da. Sprawdź czy nie jest przerwana tasiemka od płytki klawiatury (lewy dolny róg patrząc od tyłu telefonu) A jeśli jest cała to ja stawiam na lustro albo przerwy w ścieżkach płyty głw

Coś kolego niedokładne masz informacje odnośnie folii/płytki klawiatury.
    W 5310XM płytka klawiatury- a konkretniej folia z klawiszami - jest przyklejana na metalowa obudowę osłaniającą płytę główną . Nierozerwalnie z nią jest połączona taśma łącząca płytę główną z klawiszami - przyciskami klawiszy - więc czy uszkodzone klawisze - czytaj nie działające - czy przerwa na taśmie łączącej klawisze z płyta główna , to i tak trzeba wymienić całość. Jeśli dobrze znasz budowę 5310XM , to uszkodzenie połączeń od układów zabezpieczeń do procesora jest w zasadzie niemożliwe. Gdyby taka usterka występowała , to nie działałby telefon - uszkodzona byłaby fizycznie płyta główna.

0
  • #6 30 Sie 2009 11:20
    rafik71
    Poziom 16  

To że trzeba wymienić cała płytkę klawiatury jak jest urwana tasiemka wiem bardzo dobrze i każdy po rozebraniu telefonu już to wie. Odnośnie uszkodzeń połączeń na płycie głównej to szczerze mówiąc w tym modelu nigdy nie miałem z tym do czynienia dlatego napisałem "receptę Uniwersalną". Może nie było to do końca fachowe i dokładne ale coś jednak do sprawy wnoszące

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sie 2009 11:31
    arem
    Poziom 39  

szkoda pisać - Twoje "uniwersale recepty " dodadzą mu tylko więcej niewiadomych - za chwile będzie pisał - gdzie jest ta tasiemka klawiatury , co to jest to "lustro", jak sprawdzić te ścieżki płyty głównej. Jeśli Ty nie naprawiałeś tego konkretnego modelu , to nie pisz nic. Ja w piątek 28.08.2009 , naprawiałem taki właśnie przypadek.

0
  • #9 07 Sie 2010 13:06
    MacGyver_popsul
    Poziom 1  

Widzę, że temat troszkę przedawniony ale mam podobny problem. Z tym, że mój chyba jest jeszcze na gwarancji<choć w sumie nie jestem tego pewien:P>, i mam pytanko czy wszystkie kontakty, które były zapisane na telefonie po wymianie tej folii pójdą do śmieci? czy poprostu wymieniaja plyke klawke czy co tam trzeba a pamiec telefonu zostaje nie ruszona?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo