Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus SX405 - nie rozpoznaje zamienników tuszy.

29 Aug 2009 12:05 43671 15
 • Level 24  
  Czy istnieje jakiś sposób, żeby przekonać tą drukarkę do zaakceptowania tuszy, których nie rozpoznaje ?

  Zamienniki jak na zdjęciu, oznaczenia pojemników się zgadzają - Cyan T0712, Żółty T0714, Magenta T0713, Czarny T0711.
  Z całego zestawu czarny działa bez problemu, kolorowych drukarka nie akceptuje - na wyświetlaczu wyskakuje 'Cannot recognize ink cartridges' i podaje które są niekompatybilne - wszystkie 3 kolorowe. To samo oczywiście później w managerze wydruku.

  Epson Stylus SX405 - nie rozpoznaje zamienników tuszy.

  Epson Stylus SX405 - nie rozpoznaje zamienników tuszy.
 • TespolTespol
 • Level 11  
  Czy rozwiązałeś swój problem? Może warto skontaktować się ze sprzedającym, bo zapewne kupiłeś je na allegro. Może nie posiadają Chipa czy coś? Czytałem, że w takich trzeba je podmienić z oryginalnymi.
 • Level 24  
  Nie rozwiązałem, moja rada taka: nie kupować do SX405 tych zamienników.
  Działają do momentu kiedy poziom tuszu według wskazań drukarki spadnie tak do 2/3, potem w losowym momencie drukarka przestaje je rozpoznawać. Dotyczy tylko kolorowych, czarne działają bez zarzutu.
  Co ciekawe, pomaga zresetowanie jakimś starym reseterem od innego Epsona (ten sam rozkład pól kontaktowych) - drukarka zauważa pojemnik jako nowy, pełny; jednak po jakimś czasie problem występuje ponownie.
 • Level 11  
  mam to samo tyle że również z czarnym. drukuje kilkadziesiąt stron a tu nagle nie rozpoznaje ;]
 • TespolTespol
 • Level 14  
  Ja używam tuszy samoresetujących TO711, 712 , 713 i 714. Jesli wszystkie są włozone w komplecie to drukarka widzi je jako oryginalne i nie ma problemu z drukowaniem. Gdy pojemnosc tuszu osiagnie jakąś pewną minimalna wartość, wówczas drukarka wyswietla komunikat ze tusz nie oryginalny itd. Więc resetuję go poprzez wyjecie i ponowne wlozenie i drukuje dalej.

  Sadze, że ten problem z rozpoznawaniem zbiornika wystepuje w momencie w ktorym tusz osiaga minimalna pojemnosc i drukarka wysyla impuls blokujacy chip.
  Ten impuls uniemozliwia resetowanie oryginalnych tuszy przy pomocy reseterów.
 • Level 24  
  W moim przypadku ten problem występował praktycznie losowo - nie powiesz mi chyba, że np. żółtego tuszu starcza na 20 stron tekstu gdzie na dodatek nie ma ani jednego żółtego punktu...
  Ale po czasie pewne rozwiazązanie problemu znalazłem - po prostu śrubokrętem podważyłem chipy aż odpadły i przełożyłem z innych pojemników mocując na dwustronną taśmę klejącą. Udało się zbiorniki wysuszyć do dna.
 • Level 9  
  pozwolę dołączyć się do tematu gdyż mam podobny problem. Dzisiaj założyłem pierwszy raz tusze procolor (ponoć lepsze zamienniki) do epsona sx405. Drukarka niby wykrywa,pokazuje poziom wszystkich kolorów ale nic nie drukuje. Wyskakują czyste kartki. Kilkakrotnie czyściłem głowice aż poziom tuszu obniżył się do 2/3. Nie wiem co jest grane. Może ktoś podpowie co może być przyczyna takiego zachowania sie drukarki.
 • Level 24  
  Długą miałeś przerwę od zdjęcia poprzedniego tuszu do założenia nowych ?
  Widać w ogóle w nich tusz ? Weź strzykawkę pasującą w otwór pojemnika, wciśnij lekko i pociągnij - zobacz czy w ogóle coś tam jest. Mając pecha możesz trafić na puste pojemniki zaplombowane dla niepoznaki - zwyczajne oszustwo, ale w takim świecie żyjemy.
  Poza tym niestety nie każdym tuszem drukarka będzie drukować, mój starszy Epson krzywi się na czarny tusz który w kilku innych Epsonach jest dobry, w tym konkretnym daje efekt w postaci pustych kartek i konieczności czyszczenia głowicy.
 • Level 9  
  Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Poprzednio popełniłem błąd gdyż nie zdjąłem korków odpowietrzających. Teraz są zdjęte. Ale po włączeniu drukarki pokazuje info Error Cannot recognize ink cartridges niebieski, źółty i czerwony. Czarnego nie ma w tej informacji. Cały czas pojawia się ta informacja mimo ponownego wyłączenia i włączenia drukarki jak i po ponownym wyjęciu i załadowaniu cartridges. Tusz jest gdyż przy potrząśnięciu słychać charakterystyczne bulgotanie.

  Przed założeniem tych zamienników wydrukowałem jeszcze na starych oryginalnych tuszach kilka stron. Tak, że nie można mówić o jakimś przyschnięciu tuszu.
  Jest możliwe aby podczas tzw czyszczenia głowicy przy zamkniętych korkach odpowietrzenia tusz spadł do tak niskiego poziomu,że jak czytałem w innych postach, drukarka mogła wysłać impuls do chipów które zablokowały cartridges jako nieoryginalne?? Już nie wiem co o tym myśleć :-(
 • Level 24  
  Nie wiem czy uda się coś z tym zrobić - najlepiej kupić lepsze zamienniki, podatne na resetowanie i wykorzystać, a następnie przełożyć chipy do tych nowych, tak jak ja zrobiłem. Od biedy da się nawet odessać większość tuszu strzykawką i wstrzyknąć do innego zamiennika, przynajmniej odzyskasz część kasy.
 • Level 9  
  Właśnie sądziłem, że zamienniki Procolor są lepsze od innych. Zwycięzca Czasopisma Komputer Świat -cena, jakość. Jak również kwota jaką zapłaciłem 47 zł o poj.12ml: yellow, cyan, magenta i 25ml:black plus koszta przesyłki nie należą do niskich.
 • Level 24  
  Nie posiadam tego czasopisma, czy piszą tam cokolwiek o kompatybilności ?
  Jako kilkuletni użytkownik Epsonów, nauczyłem się już pewnej rzeczy - to, że do wielu modeli pasuje ten sam pojemnik nie oznacza jeszcze, że pasują też te same zamienniki.
  SX405 jest chyba jedną z bardziej wybrednych w tej kwestii. Kupuję teraz do niej pojemniki do których nie przyznaje się żaden producent, po 8zł/szt. Dopóki jadę cały czas na tych samych, działają dobrze, aczkolwiek odwzorowanie kolorów jest sporo gorsze niż na oryginałach.

  Problem pojawia się przy próbie przeskoczenia na inny zamiennik - nie udaje się bez kilkukrotnego czyszczenia głowicy, co pochłania mnóstwo tuszu. Dlatego jeśli sporo się drukuje, po zweryfikowaniu poprawności działania pojemnika i jakości tuszu, warto takich samych zamienników kupić od razu kilka.

  Swoją drogą, jeśli chcesz mieć spokój za rozsądną cenę - poszukaj zamienników na których pisze, że wystarczają na około 2x więcej stron. Nie pamiętam, jaka firma je produkuje, ale powinny łatwo dać się odróżnić od innych, bo wyglądają całkiem inaczej i są sporo droższe. Działają jednak w tym modelu bezproblemowo.
 • Level 10  
  troszke odświeże temat.
  jetsem NIEszczęśliwym posiadaczem SX 405, przechodziły mi zamienniki BlackPointa i Accury przez rece, oba jakos , dochodzily do 20% i drukarka, niechciała juz ich więcej widzieć. chwałą dla blackpointa bo maja serwis door2door i w przeciagu 2-3 dni kurier przywozi nowe kadridze, za free. accura sprzedawana w sieci Komputronik.pl , jest tez ok, ale sporo pozostaje w kadridzu ,a drukarka nadal go nie akceptuje.
  zauwazyłem ze w tuszach Accury da sie wyjac cała ramke z chipem poprzekladałem sobie ja frywolnie na inne pojemniki i doszedłem do wniosku, ze to nie wina kadridza a jakiejś wagi czy pomiaru stanu tusza, pytanie moje sie nasuwa, jak go oszukać aby tusz był wreszcie wypróżniony do końca. jakies pomysły ?

  GRandMaster jaka marka tych tuszy ?
 • Printers specialist
  Kup reseter i przed zablokowaniem zresetuj chip. Czasami można to zrobić gdy już całkiem się skończy.
 • Level 24  
  Niestety niektóre chipy nie chcą się resetować.
  Na szczęście prawie zawsze łatwo odpadają i można założyć jakieś sprawdzone, byle by były od tego samego rodzaju pojemnika i koloru.

  Marki tuszy których używałem (tych działających) nie pamiętam, nie mam już tej drukarki. Zresztą występowały pod różnymi nazwami, poznawałem je po wyglądzie - kartridże były czarne jedynie z foliową naklejką u góry w danym kolorze, pewnie klepane gdzieś masowo pod szyldem zamówionym przez jakiegoś dystrybutora. Pod koniec użytkowania kolory kupowałem tylko takie, wszystkie działały.
 • Level 10  
  Już wszytko extra :) zakupiłem, za 59zl , 10 tuszy + reseter! działa wspaniale ;p stare "niby" puste kadridze maja drugą młodość i mogą jeszcze śmiało pracować :)