Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL XPS M1530 - wysoka temp., gasnący ekran i inne

29 Sie 2009 12:14 3419 4
  • Poziom 2  
    Jak w temacie gdy mam lapka na zasilaniu sieciowym i podkręce lapka na maxymalna jasnosc ekranu to on poprostu gasnie (moze nie tyle ekran co diody go podswietlajace poniewaz po glebszym przyjzeniu sie mozna cos zobaczyc) ekran nie gasnie gdy zmiejsze poziom jasnosci o 2 poziomy. Po zgasnieciu ekranu wystarczy zamknac i otworzyc pokrywe laptopa i ekran ponownie swieci tyle ze nie dluzej niz 5 sec.

Na zasilaniu z baterii ekran nie gasnie ale.... bateria strasznie piszczy! gdy podlacze spowrotem pod zasilanie bateria przestaje piszczec (chociaz to moze nie koniecznie piszczy bateria poniewaz wymienilem ja na identyczna z lapka znajomego i efekt byl ten sam...pisk!)

Dzwoniłem do serwisu DELLA i mi powiedzieli ze być moze wystarczy wymiana samego inwertera...
    Kod na inwerterze
    LJ97-01015A
    Gdzie znajde jakis tani zamiennik? Szukałem na allegro... ale nie znalazlem zadnego inwertera do Della XPS M1530

Temp. pracy po zaladowniu windowsa XP
    procek 1 - 63C
    procek 2 - 63C
    Dysk 44C
    Karta graficzna 72C (GF 8600)
    Wartość napięcia rdzenia procesora 1.0

Z ledwościa da się dotykać lewa strone lapka... o polozeniu go na kolana nie ma oczywiscie mowy... Jak zmiejszyc temp? Co moze byc przyczyna podwyzszonej temperatury?

Dodam ze laptop stoi na win XP oraz ma zauktualizowanego biosa do wersji A12

Oczywiscie laptop juz po rocznej gwarancji...
  • Poziom 14  
    Jeżeli chodzi o grzanie to radził bym sprawdzić czy układ chłodzenia jest czysty, druga sprawa to czy masz na XP zainstalowane wszystkie sterowniki i poprawki od producenta? Możliwe że system źle obsługuje sprzęt przez co się grzeje aczkolwiek i tak stawiam na zasyfiony radiator.

Bateria z pewnością ci nie piszczy tylko inwerter który zamontowany jest w obudowie matrycy (na dole pod matrycą czyli nad baterią ;) ) Sugestia serwisu della wydaje mi się słuszna - wymiana powinna pomóc

Faktycznie na allegro konkretnie tego inwertera nie ma ale jeżeli w googlach poszukasz modelu to

Link
    Link

idąc dalej tym tropem można wnioskować że podpasuje ci inweter od D830 (drugi link ) lub D620 (pierwszy link) teraz to tylko kwestia dobrego "pomyślunku" ;)
  • Poziom 2  
    A więc odpisuje dla wszystkich tych, którzy będą mieli bądź też już mają takie problemy jak ja!

Co do temperatury...
    Użytkownik "j3drek" miał zdecydowaną rację co do zasyfionego układu chłodzenia. Nie wystarczy odkręcić tylnej klapki i przejechać odkurzaczem. Musi zostać wyjęty cały układ chłodzenia....Oczywiście przygotuj się na zakup pasty termo-przewodzącej. Patrz zdjęcie jaki się syf nazbierał!
    DELL XPS M1530 - wysoka temp., gasnący ekran i inne DELL XPS M1530 - wysoka temp., gasnący ekran i inne

Co do piszczenia i podświetlenia ekranu...
    Tutaj również muszę przyznać rację użytkownikowi "j3drek". Uszkodzony był inwerter i to właśnie on wydawał dziwny pisk...
    Strzałem w dziesiątkę okazał się zakup inwertera od DELL'a 6400 D620 D630 D420 item733199464_733199464.html

Regulamin p. 10.11 - link usunąłem.
    mat_ed
  • Poziom 13  
    Niestety laptopy są przystosowane do windows visty , i na windowsie xp temperatury znacznie sie podnoszą. Ja miałem przypadek z moim Asusem , sformatowałem kompa na windows XP , to tak mi się temperatury podnosiły do 100 C ! i wkoncu sie komp wyłączał. Przeinstalowałem na viste , i wszystko spox ... Jeśli nie mozesz zainstalowac visty proponuje podstawke chłodzącą , zawsze o kilkanascie stopni będzie mniej ...
  • Poziom 14  
    sharkpl to co ci się nazbierało nazwał bym małym syfkiem ;P tydzień temu dostałem HPka DV6000 do czyszczenia w którym dywanik był tak duży że można by było utkać ładny obrusik ;P nie wspomnę o dziwnie kręconych włoskach pod touchpadem i klawiaturą w dodatku lapek był używany przez kobietę ;P