Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra F 1.6 Poduszka pod skrzynią biegów

29 Sie 2009 13:22 4791 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie odnośnie do Skrzyni biegów w manualu.Czasem zdarzy Mi się ruszyć gwałtownie z miejsca gdy Koła zaczynają buzować cała dźwignia od zmiany biegów zaczyna Mi latać na lewo i prawo , są przy tym nie wielkie stuki , czasem zdarza się że bieg sam się wybije na luz, czy to może być już zużyta poduszka pod skrzynią biegów ? sprawdzałem ją i nie jest wybita. No chyba że mogą być inne przyczyny?:cry:
  • Poziom 32  
    Trzeba sprawdzić całe zawieszenie zespołu napędowego tzn wszystkie poduszki, jeśli tam jest w porządku , przeszedłbym do sprawdzenia samego mechanizmu od zmiany biegów, na przykład w Daewoo Lanos, Espero tez ciągłe problemy na wymieniałem już tego sporo w Oplu podobna konstrukcja, często powstają tam znaczne luzy uniemożliwiające płynną zmianę biegów.
  • Poziom 9  
    jeżeli chodzi o zawieszenie zespołu napędowego to może być to np. wybita tuleja przedniego wahacza ? i przez to przenosi drgania na podwozie ? biegi chodzą Mi dobrze .
  • Poziom 32  
    x16sz napisał:
    . cała dźwignia od zmiany biegów zaczyna Mi latać na lewo i prawo :

Skup się na mechanizmie zmiany biegów czy nie ma nadmiernych luzów jak pisałem Tobie wyżej, a co do samego zawieszenia to na pewno efekt w postaci stuków może być właśnie tuleja jak najbardziej
  • Poziom 9  
    Dobrze Dzięki za Pomoc , postaram się to wszystko jak najszybciej sprawdzić i napisze :)
  • Poziom 9  
    Jednak to była poducha pod skrzynią biegów , wymieniłem na używana w dobrym stanie i już jest Cisza , spokój :)