Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS P5LD2-TVM SE/S i czarny ekran przy włączaniu komputera

ArmenVanLasso 29 Sie 2009 13:34 4541 8
  • #1 29 Sie 2009 13:34
    ArmenVanLasso
    Poziom 10  

Witam. Kilka dni temu kupiłem płytę główną firmy ASUS P5LD2-TVM SE/S wraz z procesorem Intel Celeron Dual Core. Link usunąłem, regulamin p. 10.11 [mat_ed]. Problem w tym,że jak włączam komputer to obraz na monitorze się nie wyświetla. Wiatraki się kręcą, słychać że dysk działa. Wszystko dobrze mam podłączone. Próbowałem nawet przywrócić ustawienia fabryczne biosu poprzez wyciągnięcie baterii na płycie.
    Konfiguracja komputera:
    Płyta główna: ASUS P5LD2-TVM SE/S
    Procesor: Intel Dual Core E1400
    Ram: 2GB Goodram na kości (kość jest nowa) PC 6400 800Mhz (non ECC)
    Zasilacz: 400W Take Me z PFC (nowy)
    Dysk Twardy: Samsung 250GB (nowy)

ps. sprawdzałem, czy nie ma gdzieś popuchniętych kondensatorów i nie widzę takiego. Proszę o pomoc

• #2 29 Sie 2009 14:33
    arsmageddon
    Poziom 11  

tzn, że bios się nie odpala?
    a jakieś "pikanie" słychac, a jeśli tak to ile?

pozdr
    arsmageddon

• #3 29 Sie 2009 14:48
    ArmenVanLasso
    Poziom 10  

Głośniczek jest wbudowany w płytę i nic nie słychać

• #4 29 Sie 2009 15:35
    kodd
    Poziom 32  

Płyta z którą kolega ma problemy stosowana jest m.innymi w komputerach ADVENT T9308 PC i pod własną nazwą nie występuje samodzielnie. Jest ona odpowiednikiem płyty P5LD2-VM SE, a ta nie obsługuje procesorów E1400. Tylko jedna płyta z serii P5LD2 akceptuje wskazany procesor, jest nią P5LD2-C/IPAT.
    Proszę zwrócić się do sprzedającego z prośbą o jednoznaczne wskazanie witryny z której będzie można pobrać Bios, sterowniki, opis i wykaz obsługiwanych procesorów.

• #5 31 Sie 2009 11:47
    borysthc
    Poziom 9  

kodd napisał:
    Jest ona odpowiednikiem płyty P5LD2-VM SE, a ta nie obsługuje procesorów E1400

Kupiełem u tego samego sprzedawcy i odsługuje mi ten procesor, taki tez był w komplecie.

• #6 04 Wrz 2009 08:43
    mirek998
    Poziom 2  

Płyta jaką masz ma zintegrowaną kartę graficzną i być może w biosie jest wyłączona a aktywna jest pci-e.
    1 Jeżeli masz monitor podpięty pod wyjście z karty zintegrowanej i obraz jest czarny
    musisz pożyczyć kartę pci-e podłączyć do niej monitor i przełączyć w biosie wyjście na zintegrowaną poczym ponownie podpiąć monitor do wyjścia z płyty
    2.A jeżeli masz kartę pci-e robisz odwrotnie w biosie wyłączasz wyjście z karty zintegrowanej
    powinno działać

• #7 01 Lis 2009 21:23
    8_pasażer_Nostromo
    Poziom 2  

A ja mam tak samo ale z płytą ASUS P5LD2 SE. Wszystko podłączone dobrze, i sprawne a monitor nie wstaje.

- Podłączony zasilacz sprawny
    - Ram 1 Gb Kingston (100% sprawny zgodny z zaleceniami producenta w instrukcji obsługi)
    - karta grafiki ASUS 7900GS, 100% sprawna, sprawdzana na innych kompach
    - procesor P4 631 3,0 Ghz Carar Mill - 100% sprawny

Po włączeniu komputer nie wstaje, także nie mam nawet możliwości wejście do biosu. Dodam na koniec, że po uruchomieniu wszystkie wiatraki startują.

Co może być tego przyczyną, co jeszcze mam zrobić. Pomocy

• #8 08 Lis 2009 09:44
    ArmenVanLasso
    Poziom 10  

Musisz wyłączyć zasilanie tzn kabel z komputera i tam masz bateryjkę na płycie to ją wyciąg na jakąś minutkę, potem włóż spowrotem i podłącz zasilanie i włącz kompa. Bo z tego co wiem to twoja płyta nie ma wymienialnego biosu i musiałeś przetaktować przy podkręcaniu. Jak dalej nie będzie obrazu to nie wiem

• #9 09 Gru 2013 16:19
    NemO1dm
    Poziom 9  

Mam podobny problem z podobną płytą - P5LD2-VM/S. Procesor Core2Duo E4300.
    Przy podłączonym procesorze i pamięci RAM płyta nie wstaje. Startuje tylko wentylator procesora.
    Próbowałem z 3 sprawnymi zasilaczami i 4 rodzajami pamięci RAM w tym Kingston, Samsung i HP w każdym z 4 slotów i nic - monitor czarny (bez komunikatu "No signal").
    Po wyjęciu pamięci RAM i uruchomieniu płyta sygnalizuje brak.
    Po włożeniu niesprawnej pamięci nie sygnalizuje, kiedy inna sprawna płyta - Gigabyte - sygnalizuje.
    Reset Bios nie pomaga.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME