Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiornik GPS do laptopa

Ymmot 29 Aug 2009 14:40 8578 8
    Ymmot
    Level 12  
    Witam,

kupiłem sobie niedawno odbiornik GPS do laptopa na chipie SIRF Star III
    niestety łączył bardzo wolno około 2-5 minut od uruchomienia, ale potem pracował bardzo stabilnie. sprzedałem go kupiłem inny który reklamowany był jako lepszy od SIRF Star III a okazało się że w środku siedzi SIRF Star III a odbiornik łączy się z podobną prędkością.
    Oddałem go i poszukuje jakiegoś odbiornika na USB lub bluetooth lepszy niż SIRF Star III

Możecie mi coś doradzić, co mógł bym kupić ?

Używam głównie Automap-y na laptopie mam Windows XP oraz Seven
    Neostradek
    Level 14  
    Wprawdzie na SiRF Star 3, ale chodzi świetnie, na bluetooth'ie łączy się ok. 1min z laptopem (może to wina laptopa za wolne łączenie, a nie odbiornika GPS?). Współpracuje super z Automapą, NaviExpertem czy telefonami z nawigacją. Dodatkowym plusem jest bateria taka jak u Nokii, raz musiałem podmieniać z telefonu bo mi padła po pół roku użytkowania.
    Ymmot
    Level 12  
    Problem o tyle że trudno mi mówić o defekcie albo wolnym chodzeniu laptopa.
    Laptop jest zrobiony na bazie toshiby satelite pro z procesorem 2x2.8GHz 3gb ramu oraz 64gb dyskiem SSD na SATA firmy SanDisk, USB 2.0 z specialną funkcja USB FastBoot, co pozwala dostep do USB z BIOS-u z pełna prędkością USB 2.0
    XP świeżo zainstalowany, automapa 5 oryginalna nie jakiś crack.

A macie jakiś wypróbowany produkt który u was działa dobrze?
    Jestem skłonny ryzykować i kupić SiFi III tylko nie robiony przez Nokie.
    Neostradek
    Level 14  
    Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, czy o czas połączenia odbiornika z laptopem czy o czas po jakim znajduje Twoje położenie po pierwszym włączeniu i nie napisałeś też jaki to odbiornik jest i przez co się łączy (chociaż z tego co widzę to domyślam się że jest to USB).

U mnie dokładnie wygląda to tak:
    włączam laptopa, włączam odbiornik Pentagram 3101 i kładę na parapecie (w pomieszczeniu gorzej łapie satelity).
    Po odpaleniu laptopa (po ok 30sekundach) łączę się przez bluetooth z odbiornikiem co trwa 5-6sekund.
    Następnie odpalam Automapę (domyślnie ustawiony wyłączony GPS) i wchodzę do Menu -> Włącz GPS i po 2-3 sekundach pokazuje mi moją pozycję.
    Od momentu włączenia odbiornika GPS (i laptopa) mija ok. 45sekund.

Tak więc z tego co mi się zdaje to jest to bardzo szybko i mogę z czystym sumieniem polecić ten odbiornik, gdyż już drugi rok na nim siedzę i jeszcze mnie nie zawiódł.
    Ymmot
    Level 12  
    Neostradek wrote:
    Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, czy o czas połączenia odbiornika z laptopem czy o czas po jakim znajduje Twoje położenie po pierwszym włączeniu i nie napisałeś też jaki to odbiornik jest i przez co się łączy (chociaż z tego co widzę to domyślam się że jest to USB).

U mnie dokładnie wygląda to tak:
    włączam laptopa, włączam odbiornik Pentagram 3101 i kładę na parapecie (w pomieszczeniu gorzej łapie satelity).
    Po odpaleniu laptopa (po ok 30sekundach) łączę się przez bluetooth z odbiornikiem co trwa 5-6sekund.
    Następnie odpalam Automapę (domyślnie ustawiony wyłączony GPS) i wchodzę do Menu -> Włącz GPS i po 2-3 sekundach pokazuje mi moją pozycję.
    Od momentu włączenia odbiornika GPS (i laptopa) mija ok. 45sekund.

Tak więc z tego co mi się zdaje to jest to bardzo szybko i mogę z czystym sumieniem polecić ten odbiornik, gdyż już drugi rok na nim siedzę i jeszcze mnie nie zawiódł.

Przepraszam napisałem troszkę lakoniczny opis.

Odpalam komputer po wsadzeniu do auta, odbiornik GPS mam noname na USB jst na przyssawce do szyby, przylepiam go obok lusterka na przedniej szybie. Odpalam automape, automapa widzi odbiornik od razu próbuje się łączyć, na ekranie GPS widzę kilka żółtych pasków max. ok 50% i w sumie 2-3 po 1-2 minut czasem łączy ale pisze "słaby sygnał" a moja pozycja skacze po mapie, kolejne 3-5 minut wreszcie pokazują prawidłową pozycję.
    Bywa że przejadę kilka km i nic w tedy resetuje odbiornik.

Poprzedni odbiornik miałem na bluetooth firmy Nokia LD-2W ale nie jestem pewien bo to było z rok temu. Robił coś podobnego ale ostateczny czas łączenia był max. 3 minuty.

Dodam jeszcze że gdy już odbiornik ustali pozycję działa stabilnie, nawet jak wjadę do tunelu w k-ce to traci sygnał ale po wyjechaniu natychmiast go znajduje.

Mam jeszcze stare Mio P550 które co prawda jest mocno uszkodzone bo wypadło z kieszeni ale działa i robi dokładnie to samo co dwa moje poprzednie odbiorniki.

Kiedyś myślałem że to przez szyby pokryte grafitem (przyciemnione) ale na wolnym powietrzu też wolno łączy mam nawet wrażenie że idzie mu słabiej niż podczas jazdy.
    Ymmot
    Level 12  
    tos18 wrote:
    PathFinder 3105 (następca 3101). połączenie przez bluetooth.
    Poprostu kładę na półce nad radiem i działa.

Jakiś unikat, jedna sztuka na allegro, ale jeżeli to ma działać to chyba warto.
    Dzięki.