Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 585 - Świecą wszystkie diody+blokada drzwi?

Delphin7 29 Sie 2009 15:34 9572 7
  • #1 29 Sie 2009 15:34
    Delphin7
    Poziom 11  

Po włączeniu prania odszedłem od pralki, za jakieś 30 min zorientowałem się że nie pierze. Wyłączyłem pralkę i od razu otworzyłem drzwiczki, blokada nie blokowała. Dioda przy włączniku dosyć słabo świeciła, gdy przycisnąłem jakąś funkcję przy nich nie świeciły diody. W bębnie była woda, jakieś 5 litrów. Wyłączyłem z gniazdka wybrałem wodę z bębna kubeczkiem i spuściłem wężykiem u dołu. Zamknąłem drzwiczki, włączyłem i zaczęła pompować wodę jednak tym razem wszystkie diody świeciły.
    Wyłączyłem i drzwiczki już nie chcą się otworzyć.
    Co mogło się w niej popsuć i czy sam dam radę to naprawić ?

0 7
  • Pomocny post
    #2 29 Sie 2009 17:10
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,jeżeli niechce sie otworzyć, blokada drzwiczek do wymiany to tak na początek,(dasz rade wymienić ją samemu) potem można pomyslec nad uszkodzeniem związanym z zapaleniem sie wszystkich diód,z wyboru programu pracy.Musisz podac więcej informacji,takich jak np,jakie jest napiecie na kondensatorze,sieciowym?potem czy wył.sieciowy jest sprawny,(może sie nadpalił)stąd te słabe świecenie sieciowej kontrolki,wiecej informacji będzie można podać jak napisze kolega jakie wnioski z oględzin. Pozdrawiam

2
  • #3 29 Sie 2009 20:08
    Delphin7
    Poziom 11  

Napięcie na kondensatorze to 220v . Włącznik w pełni sprawny, blokada zdjęta, jak na razie zwarłem jedynie boczne kabelki.( czerwony wisi w powietrzu).
    Zakręciłem wodę i włączyłem pralkę, bęben kręci i wydaje się wszystko w porządku. Przeszkadzają jedynie te świecące światełka niczym na choince ;)

0
  • #4 31 Sie 2009 09:33
    Delphin7
    Poziom 11  

Odpiąłem programator, jednak to nie on, światełka zachowują sie tak samo.
    Jest ktoś w stanie podpowiedzieć coś w sprawie tej usterki ?

0
  • Pomocny post
    #5 31 Sie 2009 17:16
    Adik C
    Poziom 25  

Witam kolegi ,mam pytanie czy kontrolka sieciowa,pali sie normalnie,tzn gdy zał i wył,przycisk sieciowy to normalnie sie swieci? ponieważ wszystkie te kontrolki mają wspulne zero,które wychodzi od przycisku sieciowego,do kontrolki sieciowej a potem na reszte kontrolek,przerwa wlasnie na tym przewodzie na początku może dać taki objaw, w skrócie brak zera,stąd te żarzenie jak na choince,pozdrawiam.

Dodano po 46 [sekundy]:

Przynajmiej tak można wywnioskować z schematu,powodzenia.

0
  • #6 31 Sie 2009 20:56
    Delphin7
    Poziom 11  

Pralka Polar PDS 585 - Świecą wszystkie diody+blokada drzwi?

Więc tak na schemacie zaznaczyłem owe wspólne zero, główna kontrolka pali się normalnie po włączeniu. Wydaje mi się, że gdyby była przerwa na nim to kontrolki by w ogóle nie świeciły, a nie lekko się żarzyły gdy mają być zgaszone. Gdy są włączone normalnie świecą. Przełączniki sprawdziłem dziś omomierzem i w pozycji wyłączonej mają rezystancję rzędu 4,2 Mohm czy to normalne, czy może tutaj właśnie leży wina ?
    Wcześniej sprawdziłem te przyciski jedynie testem ciągłości.

2
  • #7 01 Wrz 2009 03:23
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,niech kolega spróbuje kawałkiem przewodu podać to zero,na kontrolke z "wył E" wtedy będzie na sto proc wiadomo że zero jest ok,obwód ten jest prosty jak konstrukcja cepa,mało prawdopodobne by sie uszkodziły wszystkie przyciski,no chyba że panel był zalany,lub przyciski czyszczone jakimś specyfikiem,pozdrawiam.

0
  • #8 01 Wrz 2009 12:58
    Delphin7
    Poziom 11  

Podałem to zero na kontrolkę E prosto z filtra jednak bez zmian. Jak pisałem wcześniej to się stało podczas prania, więc odpada zalanie panelu. Jednak zaobserwowałem drobny wyciek przy odpływie z zasobnika, ale woda spływała jedynie po bębnie i po folii na silniku na ziemię.
    Czy te przyciski nie powinny definitywnie izolować czy, ma być na nich taki opór? Wczoraj porozłączałem przewody od wszystkich przycisków, pospinałem na krótko tam gdzie trzeba i nastawiłem pranie i wydawało się być wszystko w porządku (pranie się uprało).

E: Sytuacja opanowana, winą były przyciski, trzeba było je porządnie wysuszyć. wcześniejsze godzinne suszenie w pralce nic nie dało.

0
  Szukaj w 5mln produktów