Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Exclusive F1200 - podmiana silnika

cassius17 29 Sie 2009 17:00 1854 4
  • #1 29 Sie 2009 17:00
    cassius17
    Poziom 17  

Witam,

Dziś w końcu zabrałem się za naprawę pralki Bosch Exclusive F1200. Objawy: Strasznie głośno działała. Pierwsze podejrzenie łożyska bębna; demontaż krzyżaka, wymiana łożysk i simmerringa. Bęben obraca się lżej, włączyłem pralkę a tu dalej ten sam objaw. Można powiedzieć troszkę cichszy. Drugi podejrzany łożyska silnika. Silnik podłączony bez obciążenia na wirowaniu piszczy, więc to pewnie łożyska, chociaż wolałbym się upewnić.

Teraz przechodzę do meritum. Mam silnik od pralko-suszarki Boscha. Budowa, poza dodatkowym mocowaniem taka sama. W złączu dwa dodatkowe piny. Podłączyłem go do pralki i działa. Różnica jest taka, że są różne kółka pasowe w tych silnikach. W pralko-suszarce maksymalne obroty to 1400obr/min, w mojej pralce 1200obr/min.

Czy stanie się coś jeżeli nie zmienię kółek pasowych oraz czy wogóle jest możliwa ich wymiana?

Pozdrawiam

Maksym

0 4
  • #2 29 Sie 2009 17:04
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Jeśli chcesz zmienić koła na wale silnika to tylko rozwiązania cieplno siłowe, bez prasy nie ma co zaczynać.
    Jeśli jest możliwość regulacji paska to nic nie zmieniaj.

0
  • #3 29 Sie 2009 17:07
    cassius17
    Poziom 17  

Jest regulacja tylko naciągu paska. Jeżeli nie będę tego zmieniał to będę miał większe obroty bębna, zgadza się?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 29 Sie 2009 17:28
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Różnica będzie minimalna i to ze względu na różnice średnic wałka.
    Montować! ;)

0
  • #5 29 Sie 2009 18:05
    cassius17
    Poziom 17  

Zamontowane. Teraz zobaczymy działanie w praniu i to dosłownie :wink:

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

0