Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

statecznik elektroniczny EL4x18sc Helvar

29 Sie 2009 17:43 5291 9
  • Poziom 11  
    Witam mam pytanie czy da rade podłączyć do tego statecznika dwie świetlówki 36W
  • Poziom 26  
    A mnie sie wydaje,że tak .Akurat schematu tego statecznika nie znam ,ale domyślam sie ,że świetlówki 18w są łączone po dwie w szereg.
  • Poziom 13  
    Adweg jeżeli nie znasz schematu to na jakiej podstawie tak sądzisz??
  • Poziom 26  
    Bo żęby na przetwornicach"zjadłem".A konstrukcja wszelkich stateczników elektronicznych opiera sie na przetwornicach i jest podobna.Ja je naprawiałem,przerabiałem w czasach jak były bardzo drogie i bardzo trudno osiągalne.
  • Poziom 13  
    Nie mówię ,że nie,ale kolega maras5u ,nie pyta o naprawę ,ani o przerobienie ,tylko czy można podłączyć bez ingerencji w statecznik,bo jakby posiadał taka wiedzę to by nie pisał na forum. http://www.speedyshare.com/233933480.html.Tu
  • Poziom 17  
    Witam
    Podłączę się do pytania, mam statecznik elektroniczny 2x36W pod T8. Bez żadnych scalaków w środku, prosta konstrukcja.
    Czy można podłączyć albo jakoś prostym sposobem przerobić ten statecznik żeby podlaczyc 3x24W T5???
    Moc w sumie jest taka sama a podłączyć 24W świetlówkę pod 36W statecznik chyba nie warto, bo szkoda świetlówki.
    Aha, na stateczniku mam napisane że jest to balast na T8 ale pod T5 też można podłączyć bo to chyba bez znaczenia jest?
    I jeszcze jedno pytanko, czy mógłbym podłączyć pod w/w statecznik świetlówki T5 39W?? Czy to nadal kiepski pomysł?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    żeby nie zakladać podobnego tematu zadam pytanie tu

Mam statecznik 2x54W czy nic nie stanie się świetlówkom jak podłącze dwie po 36W lub mniejsze
  • Poziom 20  
    Nie można. Krótko poświecą.
  • Poziom 17  
    A sytuacja odwrotna, mocniejszą świetlówkę pod słabszy statecznik? Czym to się skończy?

Skończy się przedwczesnym zużyciem, lub uszkodzeniem. Moc świetlówki dobierana jest do mocy statecznika i na odwrót. Temat zamykam- to nie są szkolne laborki.
    [Akrzy]