Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie dot. diody Zenera

29 Sie 2009 18:34 1356 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam plytke na ktorej mam przepalone dwie (prawdopodobnie) diody zenera smd, przynajmniej tak to wyglada lecz niestety nie ma na nich zadnych oznaczen ani napisowych ani w postaci kolorow.
    Czy jest to mozliwe a jesli tak to co to moze byc za element?
    (zaznaczam ze nie znam sie za bardzo na elektronice takze moj post moze sie wydac glupi albo bezsensowny dla niektorych dlatego prosze o wyrozumialosc)
    z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Jak możesz to zamieść fotkę i napisz w jakim urzadzeniu jest ta dioda to może choć trochę ułatwi rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam. niestety zdjecia nie mam jak zrobic :/ ale ponizej zamieszczam zdjecie znalezione w internecie.
    Pytanie dot. diody Zenera
    tak wyglada ten element (no moze ma mniejszy ten czarny pasek ale to chyba nie robi roznicy) a jest to plytka miernika analogowego sunwa yx360trd
  • Poziom 12  
    Polecam zmierzyć napięcie i prąd jaki panuje w miejscu diody i wstawić o odpowiednio większych parametrach, najprostszy sposób.
  • Poziom 38  
    "Polecam zmierzyć napięcie i prąd jaki panuje w miejscu diody i wstawić o odpowiednio większych parametrach, najprostszy sposób" - ciekawa teoria... Można wiedzieć, na jakiej podstawie taka "porada"?
    Bez schematu/zdjęcia płytki drukowanej się nie obejdzie. Dioda na zdjęciu może być zarówno diodą Zenera jak i zwykłą np. 1N4148.