Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Kichanie" silnika Tecumseh Centura

dominiksam 29 Aug 2009 18:59 10834 17
    dominiksam
    Level 10  
    Witam.
    Kosiłem dziś kosiarką i gdy robiła się coraz cieplejsza coraz częściej "kichała".
    Proszę was o pomoc bo nie mam pojęcia co to może być!!!!
    Pozdrawiam:)

I jeszcze jedno jak zostawie w baku paliwo to tak po tygodniu jest sucho nigdzie nie cieknie czyli paruje czy u was też tak się dzieje???
    karol99
    Level 14  
    Jeśli ciężko pali i kicha to stawiam na zerwany klin aluminiowy na kole magnesowym.
    Michcio 88
    Level 16  
    Zależy co kolega nazywa kichaniem, przesuniecie zapłonu lub porostu dostaje dostaje za mało powietrza. Rozbierz gaźnik i go wyczyść. wydaje mi się że powinno być ok. Z moją piłą było podobnie i też "kichała" a po wyczyszczeniu gaźnika było ok.

Pozdrawiam Michał :-)
    dominiksam
    Level 10  
    Powiem tak nie bardzo rozumiem co ma ten klin do tego "kichania" możesz mi to wytłumaczyć???

A kosiarka pali troche ciężko jak jest zimna dosyć ciężko ją odpalić ja jej zawsze sprężonym powietrzem dmuchne do zbiornika paliwa i to pomaga a gdy jest zagrzana to za pierwszym pociągnięciem odpala!!!!

A przyznam się że odkręciłem cewke zapłonową i przy zakręcaniu ją ustawiłem po środku tak jak była ten niecały jeden minimetr nie robi chyba różnicy???
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Strzela w tłumik.
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Witam ponownie robiłem ją dzisiaj i tak co do odpalania to za daleko była cewka od koła magnesowego ustawiłem ją tak jak mi poradził Rycho i teraz czy zimna czy ciepła za pierwszym razem odpala i nie gaśnie.I za tą rade mu serdecznie dziękuje:)

A co do kichania to ja już nie mam pojęcia co to może być zrobiłem wszystko tak jak mi radziliście i nic dalej to samo!!!!
    Zamieniłem gażnik na inny wkręciłem inną świece ustawiłem cewke kupiłem świeże paliwo i to samo.
    Więc może jednak wina leży po stronie tego filtra powietrza bo nie ma ani górnej pokrywy ani orginalnego wkładu.
    Jednak sam nie wiem co o tym sądzić bo dwa razy już zmieniałem tą gąbke na grubszą i cieńszą ale i tak kicha jak jest zimny to tylko na wolnych obrotach a jak się rozgrzeje to kicha i na niskich i wysokich i to coraz częściej!!!!
    Pomóżcie bo ja już nie mam pomysłów!!!
    Pozdrawiam.Jutro jak mi czas pozwoli wrzucę film i będziecie widzieć jak ten silnik puka!!!!!
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Tak wygląda klin!
    "Kichanie" silnika Tecumseh Centura

Dodano po 3 [minuty]:

Kurcze ale jest problem ja nie mam pojęcia czym i w jakiś sposób zmierzyć luz zaworu wydechowego.Jeśli mierzy się to suwmiarką to odrazu mówię że jej nie posiadam!!!!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Więc tak odpalałem kosiarkę bez noża gdy ją remontowałem ale nie rozumiem co ma nóż do tego?
    A co gorsza kuzyn mi poradził, na pewno się uśmiejesz, że można odpalić kosiarkę kręcąc ją wiertarką a że ja muszę wszystkiego spróbować, to tak zrobiłem i może dlatego też mi się ten klin przestawił-głupota ludzka!

Luzu na razie nie będę mierzył bo nie mam także szczelinomierza, ale kurcze też nie kumam po co mierzyć ten luz, mógłbyś mi to wytłumaczyć.
    I skoro jesteś pewien że jest klin przestawiony to jak się za to zabrać, z czego można zrobić klin? Lub gdzie go kupić, bo się nie orientuje?
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Jestem tak jak mówiłem i powiem wam że nie mogę ściągnąć koła magnesowego najpierw wybiłem klin no ale w górę nie dało rady więc do środka go wbiłem potem się wżiołem za zdejmowanie koła i próbowałem wielu sposobów i nie chce zejść a ściągacza do typu takich rzeczy nie posiadam i macie jakieś rady jakby to zdjąć?????
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Kurcze no wyszło jak wyszło robię to pierwszy raz jak to mówią człowiek się uczy na błędach dzięki za instrukcje do jutra :)
    User removed account
    User removed account  
    dominiksam
    Level 10  
    Witam wszystkich ponownie.Udało mi się ściągnąć koło magnesowe lecz po dużych męczarniach.Musiałem zrobić ściągacz bo innymi sposobami nie dało rady.I teraz mam do was kilka pytań mam nadzieje że mi pomożecie.
    O tuż pierwsza sprawa czy to normalne że wałem idzie tak około 1,5 mm ruszyć do góry i spowrotem tak jak zaznaczyłem szczałkami na zdjęciu???
    Druga sprawa.Przy pierwszej próbie ściągania miałem inne śruby z słabszym gwintem i jedna mi się wyrwała z koła.Więc się trochę wkurzyłem i przewierciłem w tym miejscu koło malutkim wiertłem na wylot ponieważ miałem w planie przełożyć śrubkę i dać od spodu nakrętkę ale póżniej wpadły mi przypadkowo w ręce te śruby co na zdjęciu z głębokim porządnym gwintem i sprubowałem i poszło.Szkoda że odrazu ich nie znalazłem.
    Wiem że popełniłem kolejną głupote przewiercając koło magnesowe.Ale chyba będzie się nadawać do założenia spowrotem.Przed chwilą wpadłem na pomysł i zalutowałem tą dziurę co wy nato???
    A powiedzcie mi szczego dorobić klin lub gdzie go kupić w jakim sklepie mogą takie coś posiadać??
    Proszę poprawić błędy, oraz zamieścić zdjęcia, zgodnie z zasadami przyjętymi na forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013303.html
    Więcej, już nie będę poprawiał postów kolegi i gdy sytuacja się powtórzy, będzie ostrzeżenie.