Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer podczas instalacji płyt łapie ogromnego muła

29 Sie 2009 22:57 1144 6
  • Poziom 12  
    Witam,

Podczas nagrywania płyt w Nero PC łapie ogromnego muła. Przerywa muzyka, przeglądarka też widocznie muli, ogólnie PC jest strasznie spowolniony. Warto też dodać że Nero nie nagrywa tak szybko jak kiedyś, nagranie płyty CD zajmuje mu teraz 25min!

Próbowałem działać na własną rękę = format, dało radę jednak jest moment przełomowy że krach i nagle się zacina. W sumie akcja się dzieje po 1-2 miesiącu po formacie ale do cholery co ile można tak PC formatować.
    Mam problem z grami również.. GTA IV, Ojciec II pojawia się czarny ekran i kicha. CoreIIDuo + 2GB Ram'u + 256 9600GT + SP3 bez problemu powinno udźwignąć..
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    w menedżerze urządzeń sprawdź kanały IDE i wybierz pomocniczy kanał IDE, właściwości, ustawienia zaawansowane i powiedz czy masz (Ultra)DMA czy może PIO.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Sprawdź czy masz włączony tryb przesyły danych Ultra DMA dla Twojego napędu ;) zamulenie kompa wskazywało by na obciążenie procesora trybem PIO który wykorzystuje procesor ;) Aktywny tryb sprawdzisz w menadżerze urządzeń :)

"wpisując devmgmt.msc w pole Uruchom.
    Przechodzimy do gałęzi Kontrolery IDE ATA/ATAPI, wybierając z niej Podstawowy kanał IDE. Wskazując zakładkę Ustawienia zaawansowane wybieramy DMA jeżeli dostępne. To samą czynność powtarzamy w przypadku Pomocniczy kanał IDE"

Ciebie będzie interesował pomocniczy kanał IDE
  • Poziom 18  
    Ja taki objaw miałem kiedy na jednym kanale podłączone były dwa napędy i każdy z nich automatycznie ustawiał sobie inny tryb dma. Musiałem ręcznie zmienić, żeby obydwa pracowały w tym samym trybie.
  • Poziom 12  
    Ktoś powiedział żeby przeinstalować nagrywarkę.. czy to ma sens?
  • Spec od komputerów
    Zrób to co napisał kolega Syberek.